Whatsapp’ta engeli nasıl kaldırılır. İşte yöntemi

WhatsApp’ engeli problemi nasıl kaldırlır. engelleyen kişiye mesaj atmanın yöntemi bulundu. WhatsApp’ta engellenen kişinin engelleyene mesaj atabilmesi için aboneliğini iptal etmesi veya üçüncü bir kişiden yardım istemesi gerekiyor.

Whatsapp’ta engeli kaldırmanın yolu bulundu
WhatsApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesajlaşma uygulamaları da artmaya başladı. Bunlardan WhatsApp öyle tuttu ki şu anda geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu. İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve dosya gönderebilme programı olan WhatsApp, GSM operatörlerine ödediğimiz kısa mesaj ücretlerini azaltmanın en güzel yollarından biri.

WhatsApp kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğinden ya kablosuz ağa bağlanmanız ya da bir mobil internet paketi almış olmanız gerekiyor. Dünyanın hangi bölgesinde olursanız olun internet bağlantınız olduğu sürece WhatsApp’ı istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Sadece mesajlaşmak amacıyla kullanılmayan bu uygulamada aynı zamanda resim, video ve ses kaydı göndermeniz de mümkün. Sevdiklerinizle görüntülü konuşma da yapabileceğiniz bu uygulamayı kullanmak son derece basit. Tek yapmanız gereken IOS, Android gibi işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarınıza uygulamayı yüklemek ve sınırsızca kullanmak. SMS sıkıntısı olmadan anında ileti göndermek, konum ve link paylaşmak, arama yapabilmek gibi bir sürü avantaja sahip. Dünyada neredeyse hemen hemen herkesin kullandığı bu uygulamayı siz de kullanmak isterseniz şayet hiç vakit kaybetmeden indirmeye başlayın derim!

 

WHATSAPP’TA ENGEL NASIL KALDIRILIR?

Gelelim esas meseleye! Evet, WhatsApp’ta artık birileri sizi engelleseler bile onlara tekrardan ulaşabileceksiniz. Nasıl mı? İşte şöyle: WhatsApp’ta eğer biri sizi engellediyse, ona ulaşmak veya mesaj atmak için iki yöntem mevcut.

Birincisi; aboneliği iptal etmek. Fakat aboneliği iptal edince tüm gruplardan çıkış yapmış oluyorsunuz. Ardından yeniden hesap oluşturmanız gerekiyor. Ancak sizi engelleyenlerin engeli kalkmış oluyor.

İkincisi ise daha uzun bir yöntem; bu yöntemi uygulamak için güvendiğiniz üçüncü kişinin olması şart. Üçüncü kişinin yeni bir WhatsApp grubu kurması ve gruba engelleyen kişiyle engellenen kişiyi eklemesi gerekiyor. Daha sonra gruptan çıkarak engelsiz bir şekilde sohbet ortamı sağlamış oluyor. Üçüncü kişi böylece köprü vazifesi görmüş oluyor.

Sonrasında ise eğer özel bir konuşma yapacaksanız sizi gruba ekleyen kişiden gruptan çıkmasını rica etmek. Artık sizi engelleyen kişiyi görebilir ve mesajınızı grup aracılığıyla yollayabilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkürler