Tavşanlar Hakkında Bilmedikleriniz 10 ilginç bilgi

Tavşanlar sevimli ve herkes tarafından sevilen hayvanlardır. Peki tavşanları ne kadar tanıyoruz. şimdi birlikte yeni bilgilere yelken açacağız.
Tavşanlar hakkında bilinmeyenler, ilginç detaylar bilinmeyen özellikleri

Bu konumuzda tavşanlar hakkında hiç bilmediğiniz 10 şeyi açıklamak istedim:

 

1-) Beslediğiniz tavşan için ahşap oyuncaklar almayı ihmal etmeyin! Onlar doğal ortamlarında ahşap kemirmeye bayılırlar.

2-) Tavşanlar kusamaz. Bunun nedeni yemek borularının kaslarının tek yönlü çalışmasıdır. Yani sadece gıda alabilir. Ama kusma eylemi gerçekleştiremezler.

 

3-) Tavşanlar çok sosyal varlıklardır. Kucaklanmayı kucaklamayı oyun oynamayı çok severler. Eğer sizin etrafınızda koşuvar zıplıyorsa bu çok mutlu olduğu anlamına gelir.

4-) Tavşanlar arkalarını daha iyi görebilmektedirler. Eğer onları yakalamak istiyorsanız önden yaklaşmanız yakalamanız biraz daha kolay olacaktır.

5-)Tavşanlar terleyemezler. Tavşanların çok geniş bir damar ağı vardır. Kulakları yoluyla vücut ısılarını dengelerler.

 

6-)Tavşanların kuyruğu cinsel karakterini belirler. Erkek tavşan dişi tavşanı çiftleşme öncesinde etkilemek için bunu kullanır.

 

7-)Bir erkek tavşana kova denirken, dişi tavşana ise geyik denir. Bebek tavşana ise kit denmektedir.

 

8-)Tavşanların günlük sindirimi için saman yedirmek gerekir. Tavşanda oluşabilecek gazı karnını okşuyarak rahatlatabilirsiniz.

 

9-)Eğer tavşanlardan bir homurtu ve ya bir sızlayan ses gelirse anlayın ki tavşan korkmuş ya da kızmıştır.

 

10-)Tavşanlar en çok şafak vakti ve alacakaranlık zamanlarda hareketli olurlar. Günde 16 saat kadar uyuyabilirler.

 

 

tavşanların resmi tavşanların kaç ayağı var tavşanlar tavşanlar tavşanlar alemi tavşanlar ile ilgili bilgi tavşanlar hakkında tavşanlar kaç ayaklı tavşanlar çizgi film tavşanlar neden ısırır tavşanlar adet olurmu

Yorumunuz için teşekkürler