Shadow

Sevgililer Günü Mektubu

Sevgililer Günü Mektubu

“SEVGİLİ ARIYORUM”

Aşk ne güzel bir şeydir.. Uçurur insanı.. Ben de çok uçtum.. Ama Aşk insanı çok yükseğe uçurur ve o yükseklikten aşağı da düşürür.

Ben aslında sevgili arıyorum.. Düşünsenize, sevgililer gününde sahne aldığım mekanının “teşekkür ederiz, doluyuz” ilanı var ama benim şarkı söyleyebileceğim bir sevgilim yok. Tabii sevgili arıyorum derken, yolda köşede bekleyerek kendime sevgili seçmiyorum, ama bir aşk yok ve doğrusu bunu çok özlüyorum.. Bunu söylerken yalan da söyleyemem, ilişkilerim olmuyor değil, ama ilişki başka, aşka başka, ben aşka aşığım..

Bunları uygun dille nasıl anlatabiliriz ki? Çünkü içime ata ata çok yoruldum..

Bir erkek beraber olduğu kadına saygı duymamalı mıdır? Ben saygı duymadığım bir aşkı yaşayamam ki? Ancak yine söylüyorum, ben de bir erkeğim ve inzivadayım demiyorum, ilişkilerim oluyor ama bu aşka dönmüyor, dönemiyor, dönüşemiyor..Ve sanırım bununla ilgili kusur tamamen bana ait..

Ben bir kadına ne demeliyim?

Biz senle beraberlik yaşayalım ama, sen istemediğim zamanlarda yanımda olma!

Bir kadına dürüst olmak gerekirse bunu söylemek lazım, ama bir kadına bu söylenmez ki!

Demek ki ben dürüst olursam aşk değil ilişki bile yaşayamam. Dürüst olmazsam da içim yaşamıyor, ruhum ölüyor.. Kişiliğim parçalanıyor, bunu kendime yakıştıramıyorum.. İçim rahat etmiyor.. Zaten geçmişimde çok kadını kırdım döktüm.. Şarkılarımdaki “ah”lar hep bununla ilgilidir.. Hatta “n’olursa olsun” isimli şarkımda “kırıldım, çok kırdım döktüm, inan ki genç yaşımda çöktüm” sözü gerçekten kırmaktan ve kadınlara karşı sorumsuz olmaktan kaynaklanan bir ruh halinin yansımasıdır.. Bu konuda gerçekten de kendimi çökmüş gibi hissediyorum..

Bir de işin başka tarafı var, ben kendimi bu kadar taşlıyorum ama ben, beni anlayan birini bulabilir miyim? O da zor, kim beni ne sebeple anlasın ki? Valla kadınlar kızacak ama, kadınların da anlama konusunda muhteşem olduklarını söyleyemeyeceğim, tabi ben bunu kavrama zekası olarak değil de “anlayış gösterme” anlamında söylüyorum..

Benim tercihim olan duruma bir kadın anlayış gösterebilir mi? Göstermek zorunda mı? Gösterirse buna ne kadar dayanır?

Tüm bunları niye yazıyorum? Benim evlenmek niyetim yok, kız arkadaşlarımın çoğu 30 yaşlarında ve hepside evlilik çağında idi. Sadece evlilik değil, haklı olarak çocuk da yapmak isteyeceklerdir.

Bir kadınla beraber olmak, ona aşık olmak istiyorum ama onunla evlenemem ve evlensem de çocuk yapmak istemiyorum.. Bu durumda bir kadın bence ancak beni bir kaşık suda boğar.. Ve haklıdır da..

Bütün bunları söylersem problem, söylemezsem ayrı bir problem.. Artık yalan söyleyemiyorum, bunu midem kaldırmıyor, cahilken çok yaptık bunu, ama artık olmuyor.. O zaman dürüst olmalıyım..

Peki bu durumda nasıl olacak?

Kim beni anlayacak?

Kim benle aşk yaşamak isteyecek?

Kim bana katlanacak?

Tüm bunların haricinde Aşk inanılmaz şekilde acımasız bir seçenektir, aşka size seçenek taşımaz, kendinizi aşkın tam ortasında bulursunuz..

Peki ya o zaman ne yapacağım? Bunun da korkusu insanı çok sıkıyor..

Bu düşüncelerle bir kadınla akşam yemeğine çıktığınızı düşünsenize?

Evet bir aşk, bir sevgili arıyorum, ama ararken korkuyorum, sıkılıyorum, heyecanlanıyorum, etkilendiğim kadınlar oluyor.. Tüm bunlara dayanmak zor..

Evet ben bu şartlarda sevgililer gününde aşkı arıyorum ve içimden ne cevabı duyuyorum biliyor musunuz?

Eski grubumla beraber söylediğimiz şarkı geliyor aklıma; Ara, ara, belki de bulursun!

Bütün ülkeme aşk, sevgi, merhamet diliyorum, bütün kalbimle…

ÇELİK ERİŞÇİ

Yorumunuz için teşekkürler