Sedef Şahin kimdir hayatı hakkında eserleri biyografisi resimleri

Sedef Şahin Biyografi

kimdir hayatı hakkında eserleri biyografisi resimleri
kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, başarıları

 

Sedef Şahin

Genç oyuncu 14 Mayıs 1992 tarihinde doğmuştur. Doğum yeri İstanbul olan Sedef Şahin Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde tiyatro okumuştur. Genç oyuncunun saç rengi kızıl gözleri ise yeşil renktedir. Sedef Şahin  1.58 boyuna ve 45 kiloya sahiptir.

Televizyon dünyası ile ilk tanışması henüz 9 yaşındayken reklam filminde oynaması ile olmuştur. Sedef Şahin dizi dünyasına ise 2003 yılında Patron kim adlı dizi ile başlamıştır. Daha sonrasında 2004 yılında Avrupa Yakası adlı dizide konuk oyuncu olması ile başarıları devam etmiştir.

Güzel ve genç oyuncunun kendince başarılı olmasının nedeni altında annesinin onu sürekli oyunculuğu konusunda desteklemesine bağlıdır. Güzel oyuncunun başarıları 2005 yılında Belalı baldız adlı dizide yeşim karakterini canlandırması ile devam etmiştir.

Birçok reklam filmlerinde rol alan güzel oyuncu bu sıralarda Adını Feriha Koydum adlı dizide Cansu karakterini başarılı bir şekilde canlandırmaktadır. Güzel oyuncunun diğer rol aldığı dizi ise Sevgili dünürümdür. Genç yaşta birçok başarıya imza atan Sedef Şahin ilerleyen zamanlarda adından oldukça bahsettirecek bir oyuncu olacağı şimdiden bellidir.

Aşk hayatında ise bu sıralarda biri olduğu konusunda bir bilgiye ulaşılmamıştır.

Etiketler : Sedef Şahin Boyu ve KilosuSedef Şahin Doğum TarihiSedef Şahin HayatıSedef Şahin Kaç YaşındaSedef Şahin KimdirSedef Şahin NereliSedef Şahin Oynadığı Dİziler

Yorumunuz için teşekkürler