Sarımsak kokusu nasıl geçer?

Sarımsak kokusu nasıl geçer?

Sarımsak kokusundan pratik yöntemlerle kurtulmak mümkün. İşte sarımsak kokusu nasıl geçer sorusunun cevabı…

· Dişleri ve dili 3 dakika kadar fırçalamak kokuyu giderir.

· Tuzlu suyla yapılan gargara diş fırçasının ulaşamadığı yerlerdeki kokuları giderir.

· Bir bardak kadar süt ağızda çalkalanarak içilirse koku gider.

· 1 tatlı kaşığı karbonat bir bardak suda karıştırılır ve ağız çalkalanarak içilir.

· Maydanoz çiğnemek kokuyu giderir.

· Karanfil çiğnemek kokuyu giderir

· 1 çay kaşığı naneyi ağızda çiğnemek kokuyu giderir.

Sarımsak kokusundan pratik yöntemlerle kurtulmak mümkün. İşte sarımsak kokusu nasıl geçer sorusunun cevabı…İnsan sağlığına olan faydası saymakla bitmese de kokusu nedeniyle her zaman ikinci plana atılan sarımsağın bu özelliğinden pratik yöntemlerle kurtulmak mümkün.Günümüzde kalpten tansiyona kadar insanlar arasındaki en yaygın sağlık sorunlarına yardımcı çözüm aracı olan sarımsak, sırf ağız ve elde neden olduğu koku nedeniyle tercih edilmez.

Sarımsak neden koku yapar?
Yapılan araştırmalara göre sarımsağın koku yapmasının nedeni içerdiği AMS isimli bileşendir. Söz konusu bileşen vücut tarafından kolay parçalanamadığı için kokuya neden oluyor.Sarımsak kokusu nasıl geçer?Sarımsak kokusundan kurtulmanın yolu da sarımsaktaki AMS bileşeninden kurtulmaktan geçiyor. Sarımsağı yemeden yada yemekte kullanmadan önce ortadan ikiye ayırın ve ortasındaki yeşil kısmı ayıklayın. Ayıkladığınız bu kısım AMS bileşenin içeren kesimdir. İşte bu şekilde sarımsağın bıraktığı kokudan kurtulabilirsiniz.Sarımsak kokusundan kurtulmanın bir diğer yöntemleri ise yedikten sonra uygulanıyor. AMS işlemini yapmayı unuttunuz ve sarımsağı yediniz.

*Yapmanız gereken şey çok basit yarım bardak sütün bir kısmıyla yaklaşık bir dakika boyunca ağzınızı çalkalayın bardakta kalan sütün kalanını da için kokunun kaybolduğunu göreceksiniz.
*Evde süt yoksa bu kez bir bardak suya karbonat ekleyin ve aynı işlemi uygulayın. 
*Karbonatınız da yoksa birkaç yaprak maydonoz veya birkaç adet karanfil tanesi size yardımcı olacaktır. 
*Bunları da temin edemediyseniz en yaygın yöntemi deneyin ve en yakın marketten nane aromalı sakız alın.

Eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer?
Ağzımızdaki sarımsak kokusundan kurtulduk ama elimizdeki koku devam ediyor. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey tuz ya da limon olacaktır. Elinizi biraz nemlendirdikten sonra biraz tuz veya limon suyu ile ovun. Bir süre yapacağınız bu işlemle ellerinizdeki kokununda gittiğini göreceksiniz.

Yorumunuz için teşekkürler