Shadow

Şahika Ercümen Kimdir Yaşı Boyu Kilosu Nereli

Survivor 2017 kadrosunda yer alan Şahika Ercümen gerçek hayataki mesleğini yaşını boyunu merak ettiysen yazımızda fotoğrafı ile birlikte derledik sizin için .Dalış rekortmeni Şahika Ercümen in biyografisi.
Başarılar Diliyoruz.

Şahika Ercümen Kimdir 
Şahika Ercümen 16 Ocak 1985 Çanakkale doğumludur. Türk serbest dalışçı ve sualtı hokeyi oyuncusu. Serbest dalışta Türkiye rekorunu elinde bulundurmaktadır.

Şahika Ercümen Boyu : 1,64m
Şahika Ercümen Kilo : 50 kg

Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur ve aynı zamanda Başkent Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Şahika Ercümen 22 Ekim 2016 tarihinde Antalya’nın Kaş ilçesi açıklarında Değişken Ağırlıklı Paletli alanında 110 metreye dalarak CMAS onaylı yeni bir dünya rekoru kırmıştır.Bu rekorunu “Şehitler için Tek Nefes Tek Yürek” pankartı açarak şehitlerimize adamış, şehit çocuklarına destek projesi “Turkuazın Çocukları Projesi”ne desteğini açıklamıştır. Bu rekorla su altında en derine inen insan unvanını almıştır.

Ardından; 24 Ekim 2016’da, Kaş-Hidayet Koyu’nda Türkiye Cumhuriyeti’mizin 93. yılına ithafen Değişken Ağırlıklı Paletsiz alanında 93 metre dalarak iki gün arayla ikinci bir rekora imza atmıştır.

Yorumunuz için teşekkürler