Shadow

Sabriye Şengül Kimdir Yaşı Boyu Kilosu Nereli

Survivor 2017 kadrosunda yer alan Sabriye Şengül ün gerçek hayataki mesleğini yaşını boyunu merak ettiysen yazımızda fotoğrafı ile birlikte derledik sizin için .Kick boks Sabriye Şengül ün biyografisi.
Başarılar Diliyoruz.

Sabriye Şengül Kimdir


1988 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. 2006 yılında boksla tanışan Sabriye Şengül’ün hayatı bu tarihten sonra değişti. Sabriye Şengül, 2006 yılında boksla tanıştıSpor hayatına hentboll oynayarak başlayan Sabriye Şengül, tavsiye sonrasında kickboks’a yöneldi.

Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu belirten Sabriye Şengül’ün en öne çıkan özelliği ise hırslı bir kimliğe sahip olması. Verdiği röportajlarda her fırsatta sporun hayatındaki önemini anlatan

Sabriye Şengül Boyu : 1,69m
Sabriye Şengül Kilo : 55 kg

Sabriye Şengül, spor hayatını şu sözlerle anlatıyor: “Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu.

 

Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince eden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor.”

Yorumunuz için teşekkürler