Rüyada kırmızı elbise görmek anlamı hikmeti ne demek

Rüyada kırmızı elbise görmek

Rüyada kırmızı elbise; elbise görmenin tabiri, madde renk ve cinslerine göre değişir. Bir kadın rüyada üzerinde erkek elbisesi olduğunu görürse, bu rüya o kadının din ve dünyası hakkında hayırlıdır. Bir erkek rüyada üzerinde kadın elbisesi olduğunu görürse, o kimse üzüntü, keder, korku ve zillete düşer. Fakat sonradan bu hallerden kurtulur. Rüyada yünden elbise giydiğini görmek, zahid olmaya ve emri marif, nehyi münker yapmaya işarettir. Rüyada yeşil elbise giymek, sağ olan kimseler için din ve ibadete, ölüler için Allah’ın katında hallerinin güzel olmasına işarettir. Beyaz elbise giydiğini görmek, sanatkarlar dışında giyen için hayra, delalettir. Bu rüya, sanatkarlar için işlerinin durgunluğuna işarettir. Bir kimse adet edinmediği elbiseyi rüyada giydiğini görürse, bu rüya o kimse hakkıda üzüntü ve kedere alamettir. Rüyada kırmızı elbise giymek, evli olmayan kadınlar için ferahlık ve sevince, erkek için içerisinde Allah’ın hakkı çok olan bir mala nail olmaya işarettir. Bu rüya, kişi için uyarıcı niteliğindedir. Bu yüzden rüya sahibi Allah’dan korkup malının zekatını vermelidir.

Hastanın rüyada kırmızı elbise giymesi, ölümüne delalettir. Rüyada siyah elbise giymek, şeref ve mala nail olmaktır. Sarı renkli elbise giymek ise, zayıflık ve hastalıkla tabir olunur. Rüyada eski elbiseler görmek, rüya sahibi için rızkının bol olmasına işarettir. Çok güzel pahalı elbiseler görmek ise, rüya sahibinin dış görünüşüne önem veren bir kişi olduğuna ve bu huyunu değiştirmesi gerektiğine işaret eder. Bu rüya, ancak şalin müminler için takvalarına işarettir. Rüyada yeni elbise giymek, ehil ve müstahak olanlar için, şeref ve makamlarının yükselmesine, ferah ve sevince ermelerine işarettir. Ketenden elbise giymek, gerek kadın gerek erkek için hayırdır.

Rüyada temiz elbisenin üzerinde leke görerek yıkadığını görmek, rüya sahibinin günah işlemesine ve dininin bozuk olmasına işarettir. Ancak kirli elbise yıkamak, tevbeye işarettir. Rüyada temiz elbiseyi üzerinde hiç bir leke olmadığı halde yıkamak, rüya sahibinin din ve takvada yükselmesine işaret eder. Ancak bazı tabirciler bu rüyayı, “rüya sahibinin israfda bulunmasına delalet eder” şeklinde yorumlamışlardır.

Yorumunuz için teşekkürler