Peygamber Efendimizin Ağrı İçin Okuduğu Dua

Peygamber Efendimizin Ağrı İçin Okuduğu Duası NEDİR HANGİ DULARI OKURMUŞ NE İYİ GELİR GEÇİRMEK VE HAFİFLETMEK İÇİN HANGİ AYETLERİ VE DULARI EDERDİ

  

Peygamber Efendimizin Ağrıya Okuduğu Dua

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: Bir adamı akrep sokmuştu. O gece acıdan uyuyamadı. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm’a: Falancayı akrep soktu, bu yüzden geceleyin hiç uyuyamadı diye haber verilmişti. Şöyle buyurdular: Keşke akşamleyin şu duayı okusaydı: Eûzu bikelimâtillahi’t-tâmmâti min şerri mâ halaka Yarattığının şerrinden Allah’ın mükemmel kelimelerine sığınırım deseydi, akrebin sokması sabaha kadar ona zarar vermezdi.

Amr İbnu Hazm radıyallahu anh anlatıyor: Yılan sokmasına karşı okunan duayı Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm’a arzettim, onu okumama izin verdi.

PEYGAMBERİMİZ RESULULLAH’IN OKUDUĞU ŞİFA DUASI

Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: Resülullah aleyhissalatu vesselam (hastalığım sırasında) bana geçmiş olsun ziyaretine gelmişti. Bana: Seni, Cebrail’in bana getirdiği dua ile tedavi etmeyeyim mi? buyurdular. Ben: Annem babam sana kurban olsun ey Allah’ın Resülü! Evet!” dedim. Okudular: Bismillahi erkîke vallahu yeş ike min külli dâin fike min şerri’n-neffasâti fi’I-ukadi ve min şerri hâsidin iza hased (Allah’ın adıyla sana okuyorum, sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, hased ettikleri zaman hasedçilerin şerrine karşı Allah şifa versin (veya şifayı verecek olan Allah’tır). Bunu üç sefer okudu.

Yorumunuz için teşekkürler