Nihat Alptuğ Altınkaya kimdir hayatı hakkında eserleri biyografisi resimleri

Nihat Alptuğ Altınkaya  kimdir hayatı hakkında eserleri biyografisi resimleri

kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, başarıları

 

 

Nihat Alptuğ Altınkaya

Nihat Alptuğ Altınkaya 28 eylül 1979 tarihinde Karabük’te dünyaya geldi. Memleketi Rize’dir. Koyu bir beşiktaş taraftarı olan Nihat Alptuğ Altınkaya 1.88 boyunda ve 85 kg. Kendisini ilk olarak oynadığı kliplerde gördük. Yaşar’ın seslendirdiği “Sevda Sinemalarda”, Funda Arar’ın seslendirdiği “Özledim”, Aylin Aslım’ın seslendirdiği “Ahh”, Nilgün’ün seslendirdiği “Sen” ve “Konuşamıyorum” kliplerinde oynadı. “Fear factor” yarışmasına da katılmıştır. İlk defa “Binbir Gece” dizisinde oyunculuğa adım atan Nihat Alptuğ Altınkaya “Kurtlar Vadisi”, “Menekşe ile Halil”, “Yaprak Dökümü”, “Dudaktan kalbe” adlı dizilerde de yer almıştır. Kendisine en büyük şöhreti getiren dizi ise “Kahramanlar” olmuştur. Bu dizinin ardından “Unutulmaz” dizisinde canlandırdığı Aras karakteriyle daha da ön plana çıktı. 2011-2012 yayın döneminde herhangi bir dizide yer almayan Nihat Alptuğ Altınkaya şansını Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında arıyor.

Nihat Alptuğ Altınkaya sportmen kişiliğiyle de tanınıyor. Voleybol ve boks yapan Altınkaya aynı zamanda su kayağı ve sörfle de uğraşıyor. Ekstrem sporlar da ilgisini çekiyor. Motosikletle hız yapmak en büyük tutkularından biri. Dövmelere karşı ilgisi de zaten gözler önünde.

Etiketler : Nihat Alptuğ Altınkaya BiyografisiNihat Alptuğ Altınkaya kaç yaşındaNihat Alptuğ Altınkaya kimdirNihat Alptuğ Altınkaya nereliNihat Alptuğ Altınkaya sevgilisiNihat Alptuğ Altınkaya yaşı

Yorumunuz için teşekkürler