Shadow

Murat Boz Kimdir Kaç Kilo, Boyu Kaç, Nereli, Kaç Yaşında, Sevgilisi

Yakışıklı şarkıcı ve bugünlerde oyunculuk dünyasındada görünmeye başlayan Murat Boz Kimdir merak edenler için bilgiler derledik. Bu yazıda Murat boz kimdir hayatı yaşamı hakkında bilnmeyenleri, yaşını boyunu kilosunu yeni sevgilisini öğrebeceksiniz.
İşte Murat boz

Murat Boz un Fiziksel Özellikleri

Murat Boz un : Doğum Tarihi

7 Mart 1980 (36 Yaşında)

Murat Boz un Sevgilisi : Aslı Enver

Murat Boz un Burcu: Balık

Murat Boz un Doğum Yeri (Nereli) Zonguldak / Türkiye

Murat Boz un Kısaca Hayatı (Biyografi)

Murat Boz’un çocukluğu doğduğu il olan Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçti. İstanbul’da güzel sanatlar lisesini kazanınca ailesiyle beraber İstanbul’a yerleşti. 1998 senesinde henüz 18 yaşındayken Milliyet gazetesinin düzenlemiş olduğu liseler arası müzik yarışmasına katıldı. Yarışmayı Türkiye birincisi olarak tamamladı ve adını kısa zamanda duyurmuş oldu.

2006 yılında ”Aşkı Bulamam Ben” adlı şarkısıyla müzik piyasasına atıldı. 2011 yılında bedelli askerlikten yararlandı ve aynı sene ”O Ses Türkiye” programının jüri üyeliği yaptı. 2014 yılındaysa gene ”Acun Medya” yapımı olan ”Yetenek sizsiniz Türkiye” isimli yarışma programının jüri koltuğunda yer aldı. Bir süredir Aslı Enver ile birliktelik yaşayan Murat Boz, bugüne kadar toplamda üç albüm çıkardı.

Mesleği : Şarkıcı

Murat Boz un Göz Rengi: Ela

Murat Boz un Doğal Saç Rengi: Açık Kahverengi

Murat Boz un Kilosu : 76

Murat Boz un Boyu : 1.85 m

Murat Boz Hakkında Bilinmeyenler

Mütevazi bir aileden geldiğini ve maddi durumlarının sıradan bir Türk ailesiyle eş değer olduğunu söylüyor.
İleride şarkıcı değil aslında futbolcu olmak istiyordu ve mahalle maçlarında hep sol açık oynuyordu. Ancak sonradan annesinin müziğe olan yeteneğini keşfetmesi üzerine futbolcu olma hayalinden vazgeçti.
2016 yılında bugünkü sevgilisi Aslı Enver ile ”Kardeşim Benim” adlı filmde birlikte oynadı.
Bugüne kadar Acun Ilıcalı’nın yanında birçok kez görev alan Murat Boz, O Ses Türkiye yarışmasının 2015-16 sezonunda yine jüri olarak yer aldı.
Bir dönem Cola Turka, İstikbal ve McDonald’s reklamları için müzikler yaptı.
2008 yılında menajerliğini yapan Alman asıllı Eliz Sakuçoğlu ile evlendi. Ancak anlaşmazlık yaşayan ikili dört yılın ardından ayrıldı.
Ailesi

Babası – Cafer Boz
Annesi – Nurten Boz
Kardeşleri – Ali Boz
murat-boz-ailesi
Murat Boz ve Ailesi
Eski Sevgilileri

Eliz Sakuçoğlu – Aslen Alman vatandaşı olan Eliz ile yaklaşık sekiz yıl süren uzun süreli bir aşk yaşadı. 2015 yılında bu ilişki sona erdi ve basında çıkan aldatma haberlerini ikisi de yalanladı.
murat-boz-ve-eski-sevgilisi
Murat Boz ve eski sevgilisi Eliz Sakuçoğlu
İlk Filmi

2014 yılında ”Hadi İnşallah” filmiyle oyunculuğa adım attı ve ilk oyunculuk deneyimi olmasına rağmen filmde Büşra pekin ile beraber başrol oynadı.

Yorumunuz için teşekkürler