Shadow

MHRS ile Randevu nasıl alınır Hastane Randevu Merkezi

Hastane Randevu Merkezi-MHRS ile Randevu Al

Hastane randevusu almak için internet üzerinden MHRS-Hastane randevu sistemi ile istediğiniz saat ve gün için randevu almanız mümkün. MHRS ile Hastane randevu işlemi yapabilmek için haberimizdeki bilgilerden yararlanabilirsiniz. SGK, vatandaşların işlerinde kolaylık sağlamak amacıyla birçok yeni uygulamayı yürürlüğe koyuyor. İnternetten birtakım SGK sorgulama sistemleri buna verilebilecek en güzel örneklerden biridir. Ve sorgulama sistemlerinden sonra hastalar için de bir kolaylık düşünerek internetten Hastane randevu halk arasında MHRS olarak da bilinen Merkezi Hekim Randevu Sistemi ‘ni uygulamaya koymuştur. Hastane randevu (MHRS) sistemi sayesinde, her durumdaki hastaların randevularını en hızlı ve kolay bir şekilde alabilmesi, hastanelere giderek saatlerce sıra beklememesi, gün içerisinde tüm saatini hastanede randevu almaya ve muayene olmaya harcamaması amaçlanmıştır. İşte bu sebeplerden dolayı hastane randevu (MHRS) sistemi halk arasında sıkça bahsedilmeye, kolaylığı ve rahatlığı herkes tarafından konuşulmaya başlanmıştır.

 

 ALO 182

 

HASTANE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Hala hastane randevu (MHRS) sistemi ‘nden haberdar olmayan, hastane randevu (MHRS) sistemi ‘nin nasıl kullanılacağını, nasıl randevu alacağını bilmeyen vatandaşlarımız için hastane randevu (MHRS) sistemi başlıklı bir yazı yazmaya karar verdik.

 

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi Nasıl Kullanılır?

 

Hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ni kullanabilmek, randevunuzu en kolay ve hızlı bir şekilde alabilmek, hastanelerde randevu için saatlerce sıra beklememek için bu yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

 

Hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne giriş yapabilmek için öncelikle yukarıda size verdiğimiz hastane randevu (MHRS) sistemi linkine tıklamanız gerekiyor. Ardından açılacak olan sayfanın sağ tarafında karşınıza ‘Randevu Al’ bölümü gelecektir. Bu bölüme tıkladıktan sonra ekrana hastane randevu (MHRS – Merkezi Hekim Randevu Sistemi) sistemi gelecektir. Ancak bu kısımda sormanız gereken bir soru ve karşılığında 2 cevap türüne göre yapmanız gereken işlemler olacaktır.

 

Öncelikle hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye misiniz?

 

1. Eğer bu soruya cevabınız ‘evet’ ise, yani hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye iseniz; T.C kimlik numaranız ile daha önce üye olurken belirlediğiniz parolanızı girerek ‘Giriş’ butonuna basabilirsiniz. Ardından karşınıza gelen sayfada, randevu almak istediğiniz il, ilçe, hastane, klinik ve klinik yerini seçmeniz gerekiyor. Randevu almak istediğiniz doktoru, tarih ve saati seçiniz. Bu seçenekleri eksiksiz tamamladıktan sonra ‘Randevu Al’ kısmına tıklayınız. Artık hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ni kullanarak randevunuzu almış bulunmaktasınız.

 

2. Eğer bu soruya cevabınız ‘hayır’ ise, yani hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye değilseniz; hastane randevu (MHRS) sistemi ‘nden yararlanabilmek için hemen üye olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde randevu alma işlemini gerçekleştiremeyerek, hastanede sıra beklemeye mahkum olacaksınız. hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye olabilmek için yine verdiğimiz ilgili linke tıkladıktan sonra sağ tarafta gördüğünüz ‘Randevu Al’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından açılan sayfada ‘Yeni Üye’ kısmını göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra sizden kişisel bilgilerinizin istendiği sayfa karşınıza gelecek. Hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye olabilmek için bu kısımları, özellikle sarı yıldız işareti (*) ‘nin olduğu bölümleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye olabilmek için doldurmanız gereken bu formda istenen ve doldurulması zorunlu olan kişisel bilgileri kısaca belirtmek gerekirse;

 

Randevu alacak olan kişinin T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, cinsiyeti, doğum tarihi, cep telefonu, sabit telefonu ve parolasıdır. Hastane randevu (MHRS) sistemi formunda doldurmasanız da kabul olacak olan bilgiler ise; randevu alacak olan kişinin doğum yeri, baba adı, anne adı ve e-posta adresidir.

 

Tüm bu gereken, doldurulması zorunlu olan alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra, en altta bulunan ‘Kaydet’ butonuna basmanız yeterli olacaktır. Artık randevu alabilmek için hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye olmuş bulunmaktasınız ve bir üstteki yazıyı okuyarak randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tüm bunların yanında, hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne daha önce üye olurken belirlediğiniz parolanızı unuttuysanız tekrar üye olmanıza gerek yok. Zaten hastane randevu (MHRS) sistemi sizi T.C. kimlik numaranızın aynı olması ve böyle bir üyenin bulunması gerekçesi ile geri çevirecektir. Parola unutma durumlarında yapacağınız işlemler ise; öncelikle yukarıda size vermiş olduğumuz hastane randevu (MHRS) sistemi linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu linke tıkladıktan sonra sağ tarafta bulunan ‘Randevu Al’ butonuna tıklayınız. Ve karşınıza gelecek olan hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne giriş ekranında, sol altta bulunan ‘Parolamı Unuttum’ seçeneğine tıklayınız. Buraya tıkladıktan sonra size hastane randevu (MHRS) sistemi parolanızı hatırlatmak için iki şık sunulacaktır. Bunlardan birincisi parolanızın hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye olurken belirlediğiniz e-posta adresinize gönderilmesi, ikincisi ise parolanızın yine hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ne üye olurken belirlediğiniz cep telefon numaranıza SMS (mesaj) olarak gönderilmesi olacaktır.

 

1. Eğer hastane randevu (MHRS) sistemi parolanızın e-posta adresinize gönderilmesini istiyorsanız parola hatırlatma penceresi üzerindeki ‘e-posta’ seçeneğine tıklayınız. Ardından T.C. kimlik numaranız ile e-posta adresinizi istenen boşluklara giriniz ve ‘Gönder’ butonuna tıklayınız. Daha sonra e-posta adresinizin gelen kutusunu kontrol ederek gelen yeni parolanızı ekrana giriniz.

 

2. Eğer hastane randevu (MHRS) sistemi parolanızın cep telefonunuza SMS (mesaj) olarak gönderilmesini istiyorsanız parola hatırlatma penceresi üzerindeki ‘SMS’ seçeneğine tıklayınız. Ardından T.C. kimlik numaranız ile cep telefonu numaranızı istenen boşluklara giriniz ve ‘Gönder’ butonuna tıklayınız. Daha sonra cep telefonunuza gelen parola mesajını kontrol ederek yeni parolanızı ekrana giriniz.

 

Hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ni kullanarak randevu alan vatandaşlar bir sorunla karşılaştıkları takdirde veya randevuya gidemeyecekleri zaman randevularını aynı şekilde internet üzerinden, hastaneye gitmeye gerek kalmadan iptal ettirebilirler.

 

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi ile Randevu İptali

 

Hastane randevu (MHRS) sistemi ‘nden randevu alma işleminizi gerçekleştirebileceğiniz gibi randevu iptal işleminizi de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken size verdiğimiz konu ile ilgili linke tıklamak olacaktır. Ardından karşınıza gelen ekranda sağ taraftaki ‘Randevu Al’butonuna tıklayarak sizden istenen T.C. kimlik numaranız ile üye olurken belirlediğiniz parolanızı giriniz ve ‘Giriş’ butonuna tıklayınız. Buradan eskiden hastane randevu (MHRS) sistemi ‘ni kullanarak almış olduğunuz randevularınızı görebileceğiniz ‘Randevu Geçmişi’ bölümüne tıklayınız ve ‘Randevu İptal’ diyerek almış olduğunuz randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

 

MHRS 182 , HASTANE RANDEVU NUMARASI

Yorumunuz için teşekkürler