Shadow

Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatmak

Kullanıcı Hesabı Denetimini Kapatmak
 

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), bilgisayarınızda yetkisiz değişiklik yapılmasını önlemeye yönelik bir Windows özelliğidir. UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi), bilgisayarınızın çalışmasını potansiyel olarak etkileyebilecek eylemleri gerçekleştirmeden veya diğer kullanıcıları etkileyecek ayarları değiştirmeden önce sizden izin veya bir yönetici‌ parolası isteyerek bunu gerçekleştirir. 

Bu eylemleri başlatılmadan doğrulamakla UAC, kötü amaçlı yazılımların ve casus yazılımların yüklenmesini veya bilgisayarınızda izinsiz olarak yükleme veya değişiklik yapmasını önlemeye yardımcı olur. 

Bir görevin tamamlanması için izniniz veya parolanız gerektiğinde, UAC sizi sürekli uyarır. 

Kullanıcı Hesabı Denetimini kapatmak için. 

1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Kullanıcı Hesapları ve Aile Güvenliği ( ya da, ağ etki alanına bağlıysanız, Kullanıcı Hesapları) ve ardından Kullanıcı Hesapları´nı tıklatarak Kullanıcı Hesapları´nı açın. 

2. Kullanıcı Hesabı Denetimi´ni aç veya kapat´ı tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. 

3. UAC işlevini etkinleştirmek için Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olması için Kullanıcı Hesabı Denetimi´ni (UAC) kullanın onay kutusunu işaretleyin veya UAC´yi kapatmak için onay işaretini temizleyin, ardından Tamam´ı tıklatın.

Yorumunuz için teşekkürler