Shadow

İstanbul ve Ankara da sular kesik hangi ilçeler

İstanbul ve Ankara zorunlu su kesintisi! İstanbul ve Ankara da nerelerde sular kesik

18 Ağustos Pazartesi Su kesintisi sorgulama (İSKİ-ASKİ su kesintisi) İstanbul ve Ankara zorunlu su kesintisi! 18 Ağustos Su kesintisi olacak yerler… 18 Ağustos 2014 su kesintisi olacak semt ve mahalleler açıklandı. Su kesintisi olacak yerlerde yaşayanlar için İSKİ ve ASKİ’den alınan son bilgiler haberimizde…

  İstanbul ve Ankara zorunlu su kesintisi!  

18 Ağustos Pazartesi Su kesintisi sorgulama (İSKİ-ASKİ su kesintisi) İstanbul ve Ankara zorunlu su kesintisi!

Haberi arkadaşına gönder Habere ait yorumlar

18 Ağustos Pazartesi Su kesintisi sorgulama (İSKİ-ASKİ su kesintisi) İstanbul ve Ankara zorunlu su kesintisi! 18 Ağustos Su kesintisi olacak yerler… 18 Ağustos 2014 su kesintisi olacak semt ve mahalleler açıklandı. Su kesintisi olacak yerlerde yaşayanlar için İSKİ ve ASKİ’den alınan son bilgiler haberimizde…

İSKİ: Şebeke suyu dünya standartlarında

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul Şubesi’nin İstanbul’daki şebeke suyunun Sakarya Nehri’nden su alınması nedeniyle koktuğuna ve bu suda kanserojen tehlikesinin bulunduğuna yönelik açıklamasına İSKİ’den yanıt geldi.

Odanın açıklamasında gerçeklikten uzak ifadeler kullanıldığını ve sadece varsayımlar üzerinden değerlendirmeler yapıldığını belirten İSKİ, kentin Eylül ayında su sıkıntısı yaşayacağına yönelik yorumun gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Melen Yeşilçay, Sakarya ve Istranca’dan İstanbul’a sürekli su temin edildiğine dikkat çeken İSKİ, “Ayrıca su kaynaklarımızda sıfır kotunun altında “ölü hacim” dediğimiz alanda toplam 100 milyon metreküpe yakın kullanılabilir su bulunmaktadır” açıklamasını yaptı.

İSKİ (İSTANBUL) SU KESİNTİSİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

ASKİ (ANKARA) SU KESİNTİSİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

‘Sürekli inceleniyor’

İSKİ Sakarya Nehri’nden kaynaklı kirliliğe ilişkin olarak da, “Analiz neticeleri İstanbul’un şehir şebeke suyunun tüm parametrelerde dünya standartlarında olduğunu göstermektedir.

Sakarya Nehri’nin suları, terfi merkezi aracılığıyla Melen Sistemi’ne alınmakta ve Ömerli Barajı’na ulaştırılmaktadır. Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisleri’nde modern arıtma işlemlerinden geçirilen sular şehir şebeke sistemine verilmekte ve sürekli olarak analizleri gerçekleştirilmektedir. Yapılan analizlerde suyun kullanımını etkileyecek hiçbir olumsuz parametreye rastlanmamıştır” denildi.

18 AĞUSTOS 2014 TARİHLİ BARAJLARIN DOLULUK ORANI

 

Bakan Veysel Eroğlu’ndan su kesintisi açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yağan yağmurlar sonucunda İstanbul’da su sıkıntısının yaşanmayacağını belirterek, “Allah yardım ediyor su meselemiz yok. Ne zaman ihtiyaç olursa Cenab-ı Allah yağmur gönderiyor. Dolayısıyla İstanbul’da su sıkıntısı olmayacak. Su sıkıntısı çektirmeyeceğiz” dedi.

İLÇENİZDE SU KESİNTİSİ VAR MI? TIKLA ÖĞREN

SİLİVRİ

Arıza Tarihi : 2014-08-18 01:41:48

Arıza Yeri : SİLİVRİ

Arıza Sebebi : 100 MM ÇAPLI ŞEBEKE HATTI ARIZASI

Etkilenen Yerler : MİMARSİNAN SİLİVRİ MH

Açıklama : Çalışmanın tahmini olarak 18.8.2014 tarihinde saat 11:00 civarı bitirilmesi öngörülmektedir.

Yorumunuz için teşekkürler