Shadow

İsmail Adıgüzel Kimdir?

İsmail Adıgüzel Kimdir?

KPSS Tarih Soruları İsmail Adıgüzel’in Kitabından mı Alındı?

KPSS 2014 İptal mi Edilecek?

KPSS Soruları Yayınlanacak mı?

 

İsmail Adıgüzel, 07.09.1980 tarihinde Kınık (İzmir)’de doğdu. İlk öğrenimine Kınık Fevzi Çakmak İlkokulu’nda başlayan yazar, orta öğrenimini Manisa/Akhisar Ortaokulu’nda ve lise öğrenimini de Manisa/Akhisar Lisesi’nde devam ettirdi. İsmail Adıgüzel Kimdir

 

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen KPSS ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. CHP’li Vekil Nur Serter, yaptığı açıklamada;  sınavdan önce bazı illerde dağıtılan KPSS hazırlık kitabındaki soruların birebir aynısı sınavda sorulduğunu öne sürdü.

Serter açıklamasında; “Genel kültür testinin yüzde 20’si Atatürk ilke ve inkılaplarından sorulması gerekirken, Başbakan Erdoğan’ın söylemleri ve AKP’ye ilişkin sorular yöneltildi. AKP’nin, 2023 hedefi, Başbakan Erdoğan’ın 17 Haziran’daki konuşmasında tavsiye ettiği Falih Rıfkı Atay’ın “Zeytin Dağı” eseri de KPSS’de sorulan sorular arasında.” ifadelerini kullandı.

Sınavın iptal edilmesi gerektiğini söyleyen Serter, “İsmail Değirmenci tarafından yazılan “2014 KPSS- Tarihin Pusulası” adlı kitaptan birebir alındığı,sınava giren birçok aday tarafından tespit edilmiştir. Bazı illerde sınavdan önce İsmail Değirmenci tarafından yazılan “2014 KPSS- Tarihin Pusulası”adlı kitabın hiç olmadığı kadar çok satıldığı belirlenmiştir.”

tarihinde Kınık (İzmir)’de doğdu. İlk öğrenimine Kınık Fevzi Çakmak İlkokulu’nda başlayan yazar, orta öğrenimini Manisa/Akhisar Ortaokulu’nda ve lise öğrenimini de Manisa/Akhisar Lisesi’nde devam ettirdi. 2000 yılında girdiği Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden 2004 yılında “Tarihçi” unvanıyla mezun oldu ve Tarih Bölümü “Onur Belgesi”ne layık görüldü. Aynı yıl içerisinde girdiği sınavlarla hem Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih ABD Tezli Yüksek Lisans programına hem de Osmangazi Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans programına başladı ve 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı’nda “Uzman Tarihçi” unvanıyla master programını tamamladı. İsmail Adıgüzel Kimdir ?

“KPSS – TARİHİN PUSULASI”

Yazarın 2002’de Eskişehir “Kültür-el Dergisi” Dizgi-Mizanpaj-Redaksiyon Grubu Başkanlığı ile başlayan eğitim ve kültür alanındaki çalışmaları; AÜ Tarih Kulübü “Dorylaion Dergisi” Düzenleme Komitesi Üyeliği, AÜ Tarih Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı, Başbakanlık Osmanlı Arşivi ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Arşivi’nde Araştırma Görevliliği, Gölcük İhsaniye Lisesi Tarih Öğretmenliği ve 2010’dan itibaren de KPSS-YGS/LYS-SBS Tarih Öğretmenliği görevleriyle devam etmiş, ayrıca kendisi pek çok akademik kurs, seminer ve sempozyumda yer almıştır.

2014 – KPSS’ye yönelik olarak “KPSS – Tarihin Pusulası” adlı konu anlatımlı kitap çalışmasıyla bu alana farklı bir bakış açısı getiren yazar, halen KPSS/YGS/LYS alanlarında Öğretmenlik, Eğitim Danışmanlığı, Tarih Bölüm Yazarlığı ve Editörlüğü görevlerini sürdürmektedir. Evli olan yazarın 2015 – KPSS ve 2015 – ÖABT (Tarih) alanlarına yönelik çalışmaları devam etmektedir.

Yorumunuz için teşekkürler