iPhone’ların bataryası neden bitiyor

Apple’ın Çarşamba günü yayınlanan hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri odaklı güncellemesi iOS 10.3.3, iOS 10.3.2 ile beraber batarya performansı testinde!

Apple’ın Çarşamba günü yayınlanan hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri odaklı güncellemesi iOS 10.3.3, batarya süresi sorunlarını da beraberinde getirmişti. Bu bağlamda bugün bir YouTube kanalı tarafından, bu sorunu gözler önüne serebilmek adına iOS 10.3.2 ve iOS 10.3.3 batarya performansı testine tabi tutuldu.

Sırasıyla iOS 10.3.2 ve iOS 10.3.3 yüklü iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s cihazları, tamamen şarj edilerek Geekbench’in batarya testi aracı ile sonuna kadar bekletiliyor. Ortaya çıkan değerler ise maalesef hiçte beklenildiği gibi değil.

Zira testin sonunda kıyaslandığı üzere, iPhone 6s hariç iOS 10.3.2’den ve iOS 10.3.3’e yükseltilen tüm cihazlar az da olsa bir batarya süresi kaybı yaşamakta. Dolayısıyla iOS 10.3.3’e geçen ve batarya süresi sorunları yaşayan kullanıcıların birçoğunun, teste de kanıtlandığı üzere haklı olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorumunuz için teşekkürler