iPhone 8 tanıtım ne zaman çıkacak tarihi belli oldu!

Apple’ın yeni iPhone’larını tanıtacağı tarih netleşmeye başladı. Geçtiğimiz hafta Mac4Ever’ın ortaya attığı tanıtım tarihi The Wall Street Journal ve TechCrunch tarafından da onaylandı.

Apple, iPhone 4s’ten beri Eylül ayında yeni iPhone modellerinini tanıtıyor. Bu yıl üç model birden tanıtması beklenen şirketin 12 Eylül’de tanıtım etkinliğini gerçekleştireceği iddia edilmişti.

iPhone 8 klonu ortaya çıktı! iPhone 8 klonu ortaya çıktı!
Apple’ın bu yıla özel olarak tasarladığı iPhone 8’in daha tanıtılmadan klonu ortaya çıktı….
Bu iddia hafta başında The Wall Street Journal tarafından desteklenmişti. Dün de TechCrunch sitesi Apple’ın 12 Eylül’e kilitlendiğini açıkladı.

Yeni iPhone’lar 12 Eylül’de tanıtılıyor!
Apple’ın onuncu yıla özel bir iPhone modeli tasarladığı kesinleşmiş durumda. Bu özel telefonun tanıtım organizasyonunu Apple Park’taki Steve Jobs Tiyatrosu’nda düzenleyerek hem tiyatronun açılışını gerçekleştirmek hem yeni iPhone için unutulmaz bir etkinliğe imza atmak istiyor.

 

TechCrunch’a göre Apple 12 Eylül’e kilitlenmiş durumda. Ancak bu tarih Apple’ın yeni Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Tiyatrosu’ndaki çalışmayı zamanında tamamlayıp tamamlayamayacağına bağlı olarak değişebilir. 

Medya davetiyeleri etkinlikten 7-10 gün önce gönderildiği için eğer tiyatro tamamlanamayacaksa Apple’ın bu organizasyonun yeri konusunda karar vermesi için çok az bir süre kaldı. Etkinlik 12 Eylül’de ise en geç 5 Eylül’de davetiyeler gönderilecek.

 

Tanıtım için alternatif olarak San Francisco’daki Bill Graham Civic Auditorium seçilebilir. Oditoryum’un programında 12 Eylül haftası boş görünüyor. Apple’ın bu etkinlikte iPhone 8 (ismi netleşmedi) iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve yeni Apple Watch’u tanıtması bekleniyor.

iOS 11 ne zaman yayınlanacak?
Apple, iki yıldır yeni iPhone tanıtımından sonraki hafta Pazartesi günü yeni iOS sürümünü yayınlıyor. Bu yılki etkinlik muhtemelen 12 Eylül’de gerçekleşecek. iOS 11’in de 18 Eylül Pazartesi günü yayınlanması bekleniyor.

iPhone 8’in de içinde bulunduğu yeni iPhone modelleri için 15 Eylül Cuma gününden itibaren ön siparişin başlaması ve 22 Eylül’den itibaren de iPhone’ların sahiplerine ulaşmaya başlaması bekleniyor. Apple’dan resmi açıklama gelmedikçe bu tarihler kesin değil. Ancak Apple’a yakın kaynakların tarih konusuda kolay kolay yanılmadıklarını da belirtmek gerek.

Yorumunuz için teşekkürler