İlker Kaleli kimdir hayatı hakkında eserleri biyografisi resimleri

İlker Kaleli  kimdir hayatı hakkında eserleri biyografisi resimleri

5 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen İlker Kaleli’nin annesi Almanya, babası ise Van kökenli. Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü’nde eğitim almaya başlayan İlker Kaleli aynı zamanda Stüdyo Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi almaya devam etti. Üniversite eğitiminin ardından, yurtdışında da eğitim almak isteyen İlker Kaleli’nin seçimi ise Londra olmuş.

Hedefi o zamanlar National Theatre’da oyunculuk yapmak olan İlker Kaleli bu hedefinin hala geçerli olduğunu belirtiyor. Türkiye’yemek kaşığı dönmeyi düşünmeyen İlker Kaleli, maddi imkanların da etkisiyle Son adlı dizi için aldığı teklifi değerlendirmeye karar vermiş.

Son dizisinde rol aldığında Türkiye’de kalması zorunlu olmayacağı için bu dizi teklifi çok da cazip gelmiş. İlker Kaleli şu sıralar ekranlarda takip ettiğimiz Kayıp Şehir’le oyunculuğa devam ediyor.

Etiketler : İlker Kaleli, İlker Kaleli Facebookİlker Kaleli kimdirİlker Kaleli nereliİlker Kaleli oynadığı dizilerİlker Kaleli Yaşı 7 kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, başarıları

 

Yorumunuz için teşekkürler