FETÖ’nün ‘troll’ü Fuatavni’nin kim olduğu ortaya çıktı! Said Sefa kimdir?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Fetullahçı Terör Örgütü’nün medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmanın ilk bölümü tamamlandı. Soruşturmada ‘fuatavni’nin kim olduğuna ulaşıldığı belirtiliyor.

Soruşturma çerçevesinde örgütün Fuat Avni isimli sosyal medya hesabının kim tarafından ve nasıl kurulduğu deşifre edildi.

“Muhammed Said Solak” ismiyle kurulan hesabı incelemeye alan savcılığın Solak’ın, 2012’de mahkeme kararıyla ismini Said Sefa yapan gazeteci Said Sefa olduğu bilgisine ulaştığı iddia ediliyor. Hesabın 14 Şubat 2014’te ‘fuatavni’ye dönüştürüldüğü, Said Sefa’nın “fuatavni” haberini ilk yapan ‘merkürhaber’ sitesinde de yazar olarak görüldüğü ve sitede bu hesabın tanıtılmasını sağladığı bildiriliyor. Uzmanların ise “Korkma titre” ve “Kaybedenlerdensiniz” ifadelerinin, Sefa’nın yazım diline uyduğunu söylediği belirtiliyor.

Savcılığın ulaştığı bilgilere göre Fuatavni isimli adres açıldıktan sonra örgütün anonim hesabı haline geldi ve şifresi örgütün önemli isimleri ile paylaşıldı. Sabah’ın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Savcısı Murat Çağlak tarafından yürütülen soruşturmada Said Sefa’nın yanı sıra birlikte çalıştığı Davut Aydın isimli kişi de şüpheli oldu.

SAİD SEFA KİMDİR?

Şanlıurfa doğumlu Said Sefa, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. 

Yüksek lisansını felsefe ve din bilimlerinden yapmıştır. Şurkav Şehir Tiyatrosu’nda tiyatro oyunculuğu ve sahne içi yönetmenliği yapan Said Sefa Gazi Üniversitesi Genel Tiyatro Yönetmenliği de yapmıştır. 

Başkent İletişim Akademisi başta olmak üzere bir çok kurumda seminer, kurs, eğitim alan, bilahare eğitmenlik yapan Said Sefa’nın Aşksız Kalmış Şiirler kitabıyla aynı ismi taşıyan şiir albümü vardır.

Bir çok yerel televizyon ve gazetede gazetecilik mesleğini yürüten Sefa sanat, kültür, sosyoloji, siyaset alanında çeşitli organizasyonlarda koordinatör ve sunuculuk görevi üstlenmiştir. Said Sefa hali hazırda Haberdar.com ve Sporexpress.com sitelerinin genel yayın yönetmenliği yapmaktadır.

Yorumunuz için teşekkürler