Shadow

Fatih Harbiye dizisi oyuncuları hikayesi hakkında bilgi özet

Fatih Harbiye ne zaman hangi kanalda çıkıyor.

 Fatih Harbiye hakkında bilgi

Fatih-Harbiye    (Fatih Harbiye)  2013

 Fatih-Harbiye dizisinin hikayesi ne anlatıyor öyküsü ana fikri teması dizisi hikayesi öyküsü konusu ne anlatıyor 

  Çocukluk arkadaşı olan Neriman ile Şinasi İstanbul Üniversitesi’nde okumaktadır. Bir süre sonra arkadaşlığının daha da samimiyetleşmesi sonucu sevgili olurlar. Şinasi, doğu kültüründen gelen bir kişidir. Nerman’ın ise Batı kültürüne büyük hayranlığı vardır.

Neriman, dönemin en iyi batı kültürünü yansıtan semti Harbiye’de akrabaları oturmaktadır. Bu bölgede zamanla çevre edinir ve Macit adında biriyle tanışır. Macit, Neriman’ı baloya davet eder. Balo’ya gideceği için Rus bir kadının evine gider. Giyim provası yapılırken Rus kadın, kendi aşk hikayesini anlatır. Bu hikaye içerisinde kendinden birşeyler bulan Neriman, yaptığı hatanın farkına varır ve Şinasi’ye geri döner.

Fatih Harbiye dizisinin konusu: Batı kültürü ile milli kültür arasında kalmış Neriman’ın yaşam hikayesini ve zengin yaşam

 

 Fatih Harbiye  dizisi kadrosu oyuncuları kim oynuyor.

 Kadir Doğulu                  Macit

Neslihan Atagül               Neriman

Yunus Emre Yıldırımer      Şinasi

Dilara Öztunç                 Pelin

Pınar Dikici                     Şahika

Seda Türkmen              Fahriye

 Itır Esen

 Özgürcan Çevik  

 Uğur Demirpehlivan   

 Özdemir Çiftçioğlu      

 

Künye

Yönetmen     Sadullah Celen

Senaryo       Hayriye Ersöz

Yapımcı        Ata Türkoğlu

Müzik           Emre Dündar , Murat Uncuoğlu , Cem Yıldız

Eser            Peyami Safa

Tür            Dram, Duygusal

Ülke           Türkiye

    Firmalar

Fox TV (Yayıncı)

Koliba Film (Yapım)

  Fatih-Harbiye dizisinin  1. Bölüm Özeti

Bölüm Tarihi: 31/08/2013

Annesini küçük yaşta kaybeden Neriman, babası Faiz bey ve halası Gülter hanım ile birlikte Fatih’in mahalle kültüründe yaşayan, geleneklerine bağlı bir genç kızdır. Mütevazı bir aile ortamında yetişmesine rağmen, hayalleri ve idealleri çok büyüktür. Mahallenin mektepli, mert delikanlısı olarak anılan Şinasi ise çocuk yaştan beri Neriman’a beslediği aşkı her seferinde dile getiren tutkulu bir aşıkdır. Birlikte büyüyen ve evlilikle sonuçlanması beklenen Şinasi ve Neriman’ın ilişkisinde gelgitler yaşanmaya başlar. Şinasi’nin kardeşi Aslı’nın yaşadığı talihsiz olay sonrasında, ailesinin duruma “çözülmesi gereken bir namus meselesi” olarak bakmaları ve Aslı’yı zorla evlendirmek istemeleri, Şinasi’nin de yaşanan olaylar karşısında bambaşka bir kişiliğe bürünmesi, Neriman’ın kafasında ki ilk soru işaretlerinin oluşmasına sebep olur.Neriman varlıklı bir iş adamı olan dayısının kızları Pelin ve Duygu ile karşılaşır. Neriman’ı ve yaşantısını küçümseyen Pelin, hain planlar içindedir. Saplantılı bir şekilde aşık olduğu, yurtdışından yeni dönmüş olan Macit için bir parti düzenleyen Pelin, Neriman’ı da davet eder. Pelin’in hayalini kurduğu parti gecesi, herkes için sürprizlerle dolu olacaktır.

 

 

 

Fatih harbiye dizisi filmi hangi tv, hangi gün, ne zaman, nerede, niçin, kim , kimler, oynuyor, oyuncu kadrosu, hikayesi, sonu ne olacak.

 

atih harbiye dizisinde kimler oynuyor, hangi oyuncular oynuyor hikayesi nedir e nasıl, kim, niçin, neden, ne zaman

Yorumunuz için teşekkürler