Elma sirkesi, yararları neye iyi gelir, faydaları , yararları nelerdir,

Elma sirkesi,elma sirkesinin yararları,elma sirkesi neye iyi gelir,elma sirkesinin faydaları nelerdir,elma sirkesi yararları nelerdir,
 

Sağlığınızı ve güzellğinizi korumak istiyorsanız doğanın bizler için sunduğu nimetlerden biri olan elma sirkesini tüketin..Elma sirkesinin bilinmeyen bir çok faydası var.Yapılan araştırmalarla hergün elma sirkesinin yeni yararları ortaya çıkıyor.Ayrıca çoğu insanın kabusu haline gelen fazla kilolardan kurtulmak için de elma sirkesini kullanmanız yeterlidir.

İşte çok yararlı bir meyve olan elma,içerdiği zengin mineraller ve vitaminlerle ciddi anlamda tedavi edici özelliklere sahip.

Elma sirkesi faydaları,elma sirkesinin yararları
 

Güneş yanığı,yaralanma,baş ağrısı,cilt rahatsızlıkları,kadın hastalıkları,mide ağrısı,soğuk algınlığı ve ateşli hastalıkların tedavisinde kullanılması çok eski medeniyetlere kadar dayanmakta.Yıllardır bilinen bu özelliklerinin yanında şimdi ise kilo problemi olanlara büyük bir mucize oldu.Elma sirkesi düzenli kullanıldığında sindirime yardımcı olarak kilo vermenizde yardımcı oluyor.
Sabahları aç karnına 1 su bardağının içine 1-2 kaşık elma sirkesi ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp için.Kendinize uygun bir rejimle beraber içtiğinizde kilo vermenizi çok daha kolay bir hale geliyor.

1)Boğaz ağrısı:Tüm boğaz ağrılarında,1 bardak suya,1 kahve kaşığı elma sirkesi katarak her saat başı gargara yapmak sizi oldukça rahatlatacaktır.

2)Sivilce:Her banyo yaptığınızda suyunuza bir miktar elma sirkesi ilave edin.Cildinizin yumuşadığını ve parladığını hissedeceksiniz.Sivilceleriniz için yüzünüzü suyla seyreltilmiş olan elma sirkesiyle silin. Bu şekilde silmek sivilcelere neden olan bakterileri öldürecektir.

3)Migren atakları:Eşit miktarda elma sirkesini ve suyu bir kaba koyup kaynatın.Kaynayan suyun buharına yüzünüzü 3 dakika kadar tutun.3 dakika boyunca aldığınız nefes sizi migren ağrılarından kurtaracaktır.

4)Kaşıntılar:Böcek ısırmalarında,cilt çatlaklarında,kurdeşen rahatsızlığında ve arı sokmalarında rahatsız olan yere sürülen elma sirkesi sizi oldukça rahatlatacaktır.

5)Nasırlar:Ilık suyun içine yarım bardak elma sirkesi koyup yarım saat buyunca nasırlı bölgeyi bu suda bekletin.Daha sonra havlu ile kurulayıp ponza taşı ile nasırlı bölgeyi ovuşturun.Ya da en bilinen yöntemlerden bir tanesi olan bayat ekmeği elma sirkesine batırıp nasırlı bölgenin üzerine koyup gece boyunca muhafaza etmek.Sabah kalktığınızda nasırın kaybolduğunu göreceksiniz.

6)Varisler:Varislerin yol açtığı şiddetli ağrılardan sıkıldıysanız bir bezi sirkeye bandırıp bacaklarınıza sarın.Bu şekilde 30 dakika bacaklarınızı havaya kaldırarak geçirin.Bu işlemi sabah akşam tekrarladığınızda ağrılardan kurtulmuş olacaksınız.

7)Yorgunluk:1 litre suya 3 yemek kaşığı sirke ve 1 fincan bal ilave edin.Her gece yatmadan önce bu karışımdan 2 yemek kaşığı içerseniz yorgunluktan ve uykusuzluktan eser kalmayacaktır.

8)Mide bulantısı:Mide bulantısıyla başa çıkmanın yolu ılık bir suya karıştırdığınız elma sirkesine bezi batırıp sıkmak ve daha sonra midenizin üzerine koymak.Bez soğudukça aynı işlemi tekrarlayın.

9)Ayaklar:Ayaklarınız için ayak bileğinize kadar ılık su doldurduğunuz leğene yarım şişe elma sirkesi ekleyin.Sabah ve akşam en az 5 dakika ayaklarınızı bu suyun içinde dinlendirin.

10)Antiseptik:Sebzelerinizi ve meyvelerinizi elma sirkesi katılmış suyla yıkarsanız onları mikroplardan arındırmış olursunuz.Ayrıca mikropların ve bakterilerin barınmaması için mutfak ve banyolarınızda mutlaka elma sirkeli su kullanın.

Yorumunuz için teşekkürler