Shadow

E Bordro Maaş Sorgulama nereden nasıl yapılır / Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti

E-Bordro maaş sorgulama ve inceleme işlemleri online olarak yapılabiliyor e devlet üzerinden yada muhasebat. gov. tr adresinden maaş bodronuzun o ayki tutarını ne kadar olduğunu kesintileri sigorta tıutarını ve net brüt ödenecek maaş tutarını öğrenebiliyorsunuz. Detaylar yazımızda.

E-bordro hizmeti, kamu personellerinin maaş hareketlerini inceleyebilecekleri, sorgulayalabilecekleri bir sistem olup Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından devreye sokulmuştur. e-bordro maaş sorgulama ve inceleme işlemlerini Eylül 2015’den itibaren sadece e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Peki e-bordro hizmeti nasıl kullanılır, nasıl sorgulama yapılır? Detayları ile haberimizde e-bordro hizmetlerini sizler için açıklamaya çalıştık.

Daha önceleri Maliye Bakanlığının (muhasebat.gov.tr) web sayfasında hizmet veren e-Bordro, geçtiğimiz Eylül ayından itibaren e-Devlet sistemine taşındı. E-Bordro uygulamasının e-devlet tarafından erişime açılmasının ardından, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 A maddesine tabi çalışanlar, online sistem üzerinden e-Bordro’larını turkiye.gov.tr sitesinden görüntüleyebiliyor. Böylece 657 sayılı kanuna tabi çalışanların, maaşlarının tüm ayrıntılarının yer aldığı e-Bordro sistemi, e-devlet sistemi ile daha güvenli hala gelmiş oldu. Peki e-devlet üzerinden e-bordro maaş sorgulama ve inceleme nasıl yapılır?

E-DEVLETTE E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA VE İNCELEME İŞLEMLERİ

E-devlet Kullanarak Giriş

Muhasebat.Gov.tr Kullanarak Giriş

E-Devlet üzerinden yapılacak her işlem için portala kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Eğer ki e-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT’den kimlik kartınızla alabilirsiniz. e-Devlet üzerinde Maliye Bakanlığı başlığı altında bulunan e-bordro uygulama ekranına ulaşabilmeniz için kullanıcı adı ve şifrenizle öncelikle portala giriş yapılmalıdır.

Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler sayfasındaki Maliye Bakanlığı’nın alt seçeneklerinden e-Bordro hizmetini seçerek sorgulama ekranına ulaşabiliyor. Bu uygulama sayesinde kamu personelleri en güncel aya ait olan maaş bordrosunu görebildikleri gibi geçmiş dönemlere ait bordrolarını da görüntüleyebiliyor. Dolayısıyla e-bordro uygulamasında maaş bordrosu görüntüleyebilmek için istenen yıl ve ay seçiminin yapılması gerekiyor. Haberimizin sonunda yer alan bağlantı vasıtasıyla e-Bordro maaş sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkürler