Shadow

Dünyanın Düzeni

Dünyanın Düzeni hikaye
Dünyanın Düzeni ibretlik yazılar


Dünyanın Düzeni

Adamın birinin 5 yaşında bir oğlu varmış.. Adam akşam eve geliyor ve çocuğu hemen… babasına koşuyor. Çocuk: Babacım Ne Olursun Biraz Kapı Önüne Çıkıp da Oynayalım.” Aslında baba oğlunu kırmak istemiyor. Düşünüyor evde de yapacak bir sürü iş var.. Sonra bu çocuğu nasıl kırmadan evde tutabilirim diye düşünürken, masanın üzerinde bir dünya haritası görüyor.
Adam oğluna dönüyor ve:”Bak oğlum..Sana bir görev vereceğim onu yaparsan dışarı çıkıp beraber oynarız..” Adam eline haritayı alıyor:” Bak oğlum. Bu dünya haritası.” Baba haritayı yırtıyor.Bir sürü kağıt parçası yapıyor ve oğluna: “Al oğlum. Bu kağıt parçalarını bir araya getir yani dünyayı düzelt, seninle dışarı çıkacağım.
Çocuk da saf ve küçük olduğu için seviniyor. Alıyor kağıtları eline ve odasına doğru koşuyor… Adam da kendi kendine ‘O şimdi odada oyalanır ve uyuyakalır. Ben de dışarı çıkmam.’ düşüncesiyle üzerini çıkarıyor ve kanepeye uzanıyor…
Aradan 10 dakika geçmeden çocuk “BABA BABA” Diye seslenerek geliyor. “BABA DÜNYA HARİTASINI DÜZELTTİM” ! Adam bakıyor..”Oğlum sen ne yaptın? Ben bile bu dünyayı bu kadar zamanda düzeltemezdim. Sen bunu nasıl becerdin” deyince.. Çocuk diyor ki : “BABA,dünya haritasının arka yüzeyinde bir tane insan resmi vardı.düzeltmeye insandan başladım.Sonra baktım ki dünya da düzeldi..”
Yani arkadaşlar düzelmeyecek hiçbir şey yok..Önce kendimizi düzeltelim ki görün bakalım dünya da nasıl düzene girecek..

alıntı

Yorumunuz için teşekkürler