Dış Ticaret ne iş yapar maaşı iş imkanları nelerdir tanımı

Dış ticaret okuyan yada okumayı düşünen insanların merak ettiği bir çok sourya cevap bulmak için aşağıdaki yazıyı sizin için derledik

Umarım faydalı olur.

dış ticaret nedir,dış ticaret nedir ne iş yapar maaşı,dış ticaret nedir kısaca tanımı,dış ticaret nedir ne iş yapar,dış ticaret nedir pdf,dış ticaret nedir makale,dış ticaret nedir maaşları,dış ticaret nedir nasıl yapılır,dış ticaret nedir iş imkanları nelerdir

Dış ticaret uzmanlarının maaşları NE KADARDIR

Dış Ticaret Uzman ve Uzman Yardımcılarının aylık ücretleri, ücret göstergesi ve tazminat göstergesi rakamları esas alınarak belirlenmektedir.

* 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Dış Ticaret Uzman Yardımcısı, yılının ikinci altı aylık dönemi içerisinde göreve başladığında aylık net 3.800 TL maaş alabilecektir. (Bu maaş rakamına Yabancı Dil Tazminatı dahil değildir.)

*Özel sektörde ise alınan primlere göre değişiklik gösterenmeslek alanı 3500 ile 7000 arası kzanç getirebilmektedir.

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Dış Ticaret bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Dış Ticaret Bölümü – Mesleği hakkında bilgiler :

Dış Ticaret Bölümü nedir ne demektir Tanıtımı:
Bu yüksek öğretim programının amacı, ithalat-ihracat kambiyo konularında yetişmiş ara elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Programın Amacı: Dış ticaret programının amacı, ihracat ve ithalat işlemleri konusunda çalışacak meslek elemanlarını yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Dış ticaret programında sosyoloji, ekonomi, muhasebe, hukuk, ticaret hukuku, dış ticaret mevzuatı ile ilgili (uluslararası pazarlama, depoculuk, taşımacılık gibi) dersler okutulur.
Gereken Nitelikler: Dış ticaret programına girmek isteyenlerin sosyal bilimlere ilgili, ayrıntı ile uğraşmaktan hoşlanan, dikkatli ve sorumluluk duyguları güçlü kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Dış ticaret programını bitirenlere “Dış Ticaret Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Dış ticaret meslek elemanları dışsatım (ihracat) ve dıştan alım (ithalat) firmalarında ve gümrüklerde, gelen ve giden mallarla ilgili yazışmaları ve işlemleri yaparlar.

Çalışma Alanları: Dış ticaret programını bitirenler Maliye ve Gümrük Bakanlığına bağlı kuruluşlarda ve özel firmalarda görev alabilirler.
Dış Ticaret Nedir, Dış Ticaret Ne İş Yapar, Dış Ticaret Maaşları, Dış Ticaret İş İmkanları, Dış Ticaret İş Çalışma Alanları, Dış Ticaret Mesleği Hakkında Bilgiler, Dış Ticaret Bölümünün Geleceği, Dış Ticaret Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Dış Ticaret Bölümü Tercih Edilir mi, Dış Ticaret Tanıtımı, Dış Ticaret Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Dış Ticaret Mezunları Ne İş Yaparlar , Dış Ticaret Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Dış Ticaret İş Bulma Durumu

Yorumunuz için teşekkürler