Shadow

Dila Hanım dizisi oyuncuları hikayesi konusu nedir hakkında bilgi özet

Dila Hanım ne zaman hangi kanalda çıkıyor

Dila Hanım hakkında bilgi.

PazartesiStar TV – 12:30 SalıStar TV – 12:30 PerşembeStar TV – 12:30 CumaStar TV – 12:30 CumartesiStar TV – 14:00

Yapım yılı      :       2012

Yapım şirketi        :       Gold Film

Yönetmen     :       Aydın Bulut, Onur Tan

Senaryo :       Zülküf Yücel

Yapımcı  :       Faruk Turgut

Türleri    :       Dram, Aşk.

 

Dila Hanım  dizisi kadrosu oyuncuları kim oynuyor.

Erkan Petekkaya -> Rıza Bey, Hatice Şendil -> Dila Hanım, Engin Şenkan -> Seyit Bey, Hülya Darcan -> Melek, Necip Memili -> Azer, Can Nergis -> İhsan, Güzin Alkan -> Mürüvvet, Hülya Darcan -> Melike, Feraye Darıcı -> Sultan, Burçin Abdullah -> Fatma, Ali Düşenkalkar -> Kahya, Özlem Tokaslan -> Hayriye, Yeşim Gül Aksar -> Eren Hanım, Oktay Gürsoy -> Metin, Zeynep Özder -> Hülya, Asuman Bora -> Gurbet.

 

Dila Hanım dizisi hikayesi öyküsü konusu ne anlatıyor.

 Sarıgöl’de yaşayan iki büyük aile Barazoğulları ve Selamoğulları’nın kaderleri Barazoğlu İhsan ve eşi Dila’nın kasabaya yerleşmeleri ile yeniden yazılacaktır. İhsan Barazoğlu ve Dila’nın mutlu evliliği talihsiz bir olayla gölgelenir.

 

Barazoğullarının reisi Seyit Bey, arsasını Selamoğlu Ailesi’nin dürüst ve saygıdeğer ismi Rıza’ya satmak için anlaşınca ailenin küçük oğlu Azer kavga çıkartır. Senelerdir Rıza’ya kin besleyen Azer’in silah çekmesi ile kavga başka bir boyuta taşınırken araya giren İhsan vurulur. İhsan, arkasında seven bir kadın ve düşmanlık bırakarak bu dünyadan ayrılır. İhsan Bey’in eşi Dila Hanım, silahlı kavgada eşini vuran Karadağlı Rıza’yı öldürmeye yemin eder. Dila, bir rastlantı neticesi, hiç tanımadığı Rıza’yla tanışır. Ona eşinin katili olduğunu bilmeden büyük bir aşk ile bağlanır. Rıza da Dila Hanım’a büyük bir aşk beslemektedir. Rıza, Dila’nın kim olduğunu öğrendiğinde kimliğini gizleme yolunu seçer. Rıza bir taraftan İhsan’ın ölümünden dolayı vicdan azabı çekerken diğer taraftan giderek aşık olduğu Dila’nın intikam hırsı ile karşı karşıyadır. Dila’dan gerçek kimliğini gizlemiş olması ve aralarında günden güne büyüyen aşk, olayı daha da içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır.

 

Mağrur ve güçlü Dila Hanım, gururlu ve kendisine güvenen Karadağlı Rıza’ya karşı aşkının mı peşinden gidecektir yoksa kinin mi? Sevgi, kin ve düşmanlığa, Azer ve Kahya Canip’in entrikalarına, geleneklerin, törelerin baskılarına rağmen bu aşk yeşerebilecek midir?

 

 

Dila Hanım dizisi izleyici  Yorumları.

orjinali ne bağlı kalmamışlar

 

ya muhteşem bir dizi süperrrrr

 

annem bayiliyor buna ama ben azacik

 

Bende seviyorum bu diziyi diyorumki bazen keşke dilayla rıza gerçektede bi çift olsalar istiyorum

 

sultanla çocuğu ölsün fatmayla azer mutlu olsunlar melikeyle haydarın birbirlerine aşık olduklarını rıza öğrensin

 

melike ölsün rızayla dila evlensinler

 

dila hanim baslasa artik cok ozledim o diziyi

cok beyenerek baktigim dizi

 

Dila Hanım dizisi oyuncu hikaye, konu, hakkında bilgi, kim, ne , ne, zaman, nasıl, hangi, kanal, niçin, yorum

Yorumunuz için teşekkürler