cinsel gücü artıran doğal ürünler

 Şifalı bitkiler cinsel yaşamda da etkili oluyor. İşte cinsel gücü artıran 10 doğal afrodizyak bitki…

Şifalı bitkiler cinsel yaşamda da etkili oluyor. İşte cinsel gücü artıran 10 doğal afrodizyak bitki…

Ginseng
Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek derecede iyi hissettirir.

Rezene
En eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay yapılarak içilebilir.

Lavanta
Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta, cinsel yaşamı güçlendirir.

Karanfil tanesi
Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi, yorgunluğa da iyi gelir.

Haşhaş tohumu
Haşhaş tohumu cinsel performansı artırır.

Polen
Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında belli ölçüde testesteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunuyor. Ayrıca içerisinde birçok vitamin, mineral ve aminoasit bulunur.

Zencefil
Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil insanı daha ateşli yapar. (Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.) Yemeklerde baharat olarak kullanılabilir. Balla karıştırılıp yenilebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.

Tarçın
İştah açıcıdır. Sinirsel rahatlık veren bir kokusu vardır. Gaz söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Afrodizyak olarak da kullanılabilir. Kışın içilen bitki çaylarına konulabilir. Tarçın yağı hoş kokusundan dolayı masaj yağı olarak da kullanılabilir.

Hardal
Cinsel bezlerin işleyişini hızlandırır.

Süsen
Süsen kökü tozu her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.

Yorumunuz için teşekkürler