Beyazıt Öztürk , (1969 – …) BEYAZ kimdir hayatı hakkında eserleri biyografisi resimleri

Beyazıt Öztürk , (1969 – …) BEYAZ kimdir hayatı  hakkında  eserleri biyografisi resimleri

 

1969 Bolu doğumlu olan Beyazıt Öztürk, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu. Okurken radyoculuğa heves etti ama, ona “sen ‘r’leri söyleyemiyorsun, en iyisi mi sen hiç konuşma sadece program hazırla” dediler. Buna rağmen Beyazıt şansını denedi ve program sundu. “Beyaz” ismini ilk olarak arkadaşlarıyla birlikte “Gına” isimli siyasi içerikli bir mizah dergisi çıkarırlarken kullandı. Eskişehir’de geçirdiği 7-8 aylık dönem içinde iki heykel, iki seramik, bir karikatür sergisi açtı ve bir karma seramik sergisine katıldı. Radyoculuğa Eskişehir’de başladı. 

Eskişehir’den İstanbul’a uzanan şöhret yolu böylece açılmış oldu. 


İstanbul’da Klas Fm’den gelen teklif üzerine bu mesleğe profesyonel olarak giriş yaptı. Number One TV’de ve Kanal 6’da çeşitli televizyon programları, Kanal D ve Star televizyonlarında Beyaz Show, TRT’de 5+1 Şans Topu sunuculuğu, Kanal D’de Aileler Yarışıyor yarışması sunuculuğu, Best FM ve Radyo D’de radyo programları yaptı. Konuk oyuncu olarak yer aldığı “Dansöz” filmi dışında “Nihavent Mucize” adlı sinema filminde, “Biz Size Aşık Olduk” ve “Karım ve Annem” adlı televizyon dizilerinde rol aldı. 

Çeşitli reklam ve kliplerde de yer alan Beyazıt Öztürk, Aktüel Dergisi’nde “Kardan Adam” başlığı altında köşe yazıları yazdı. Talk Show’u kendisine pek çok ödül kazandırdı.


Beyaz “r” özürlü bir sunucu, şovmen ve türkücü ama aynı zamanda çapkın da… Sürekli sevgili değiştirmesiyle ve annesine olan düşkünlüğüyle tanındı. 


Standup’ı deneyen ve bu konuda da ülkenin ilk üçü arasına giren Beyaz sinemada da şansını denedi ve Türkan Şoray’la “Nihavent Mucize”de başrolü paylaştı. 
Filmleri (7) 
Film Adı, Yılı, Karakter Adı
Nihavend, Mucize, 1997 
Dansöz, 2000, Taksi Şoförü 
Sır Çocukları, 2002, Beyaz 
Biz Size Aşık Olduk, 2002, Cem 
Karım ve Annem, 2004, Levent 
O Şimdi Mahkum, 2005, Beyaz 
Karagöz ile Hacivat Neden Öldü?, 2005, Hacivat

 

beyaz beyazıt öztürk, kaç yaşında, nereli, boyu,  kilosu, başarıları

Yorumunuz için teşekkürler