Shadow

Bergüzar Korel kimdir hayatı Biyografisi ve Resimleri

Bergüzar Korel kimdir hayatı Biyografisi ve Resimleri

 

 BERGÜZAR KOREL KIMDIR HAYATI BIYOGRAFISI VE RESIMLERI

 
bergüzar korel biyografisi,bergüzar korel resimleri,bergüzar korel yaşı,bergüzar korel hayatı,bergüzar korel oynadığı diziler,bergüzar korel oynadığı filmler,bergüzar korel boyu,bergüzar korel kilosu,bergüzar korel göz rengi
Bergüzar Korel resimleri 1

BERGÜZAR KOREL FIZIKSEL BILGILER

Boy: 180 cm
Kilo: 55 kg
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Doğum Tarihi: 27 Ağustos 1982
 

BERGÜZAR KOREL BIYOGRAFISI

Çocukluğunu Ulus’ta geçiren Korel, ilk öğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Yıldız Koleji’nde yaptı. Kolej’den mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü tamamladı. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde voleybol oynadı. Okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer oynadı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Bir süre Nicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile çalıştı ve Özay Fecht’in workshop çalışmalarına katıldıİlk dizi rolünü 1998 yapımı olan “Kırık Hayatlar”da aldı. Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi:Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.Bu rolun bir zorluğu da Leyla karekterinin arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir süre de rolune hazırlandı ve çok başarılı oldu film gişe rekorları kırdı..
“Kurtlar Vadisi Irak”ta yakaladığı başarının ardından gene aynı yıl çekilen “Zeytin Dalı” dizisinde İklim karakterini canlandırdı.Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Kanal D’nin “2006′nın en fazla reyting alan dizisi” ünvanını alan “Binbir Gece”deki Şehrazat Evliyaoğlu rolüyle yaptı. Bu rol de kendisine oyuncu koçluğu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı.Bu dizi de ki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.
Bergüzar Korel sosyal sorumluluk projelerinde de faaliyet göstermektedir. Yapı Kredi ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen “Okuyorum Oynuyorum” projesin de çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenledi onlara oyuncu koçluğu yaptı..
Türk sinema televizyonlarında ve özellikle tiyatro da kalıcı olmak istediğini ve bunun için de çok çalıştığını her fırsatta söyleyen yıldız, voleybol, buz pateni,rüzgar sörfü gibi sporların yanı sıra dans ve piyano eğitimi de almıştır.
Bergüzar Korel, tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç ile evlidir. Çift, Ali isminde bir erkek çocuğa sahiptir.
Oyuncu, Binbir Gece dizisinden sonra gelen film ve program tekliflerini değerlendirerek Tolgahan Şayışman ile romantik komedi Aşk Geliyorum Demez filmini çekti ,star tv içinde Çocuktan Al Haberi isimli yarışma programını yapmıştır.
Totally Spies Casus Kızlar Her şey Nasıl Başladı? filminde Sam karakterini seslendirdirmiştir.
2010 – 2011 senesinde Bergüzar Korel, başrolunu Bülent İnal ile paylaştığı atv de yayınlanan Bitmeyen Şarkı dizisinde rol almıştır. Aynı sene Muhteşem Yüzyıl dizisinde konuk oyuncu olarak katılmış Monica Teresse karakterini canlandırmıştır.
48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinde “Ve Kadın Dünyaya Dokundu” ana teması doğrultusunda kadınlardan oluşturuldu.Bergüzar Korelde jüri üyesi olarak görev yapmıştır

BERGÜZAR KOREL OYNADIĞI DIZILER VE FILMLER

Kırık Hayatlar – 1998
Zeytin Dalı – 2005 – İklim
Adak – 2006 –
Binbir Gece – 2006 – Şehrazat
Bitmeyen Şarkı – 2010 – Feraye
 

BERGÜZAR KOREL RESIMLERI

Bergüzar Korel resimleri 1Bergüzar Korel resimleri 2Bergüzar Korel resimleri 3Bergüzar Korel resimleri 4Bergüzar Korel resimleri 5Bergüzar Korel resimleri 6Bergüzar Korel resimleri 7Bergüzar Korel resimleri 8Bergüzar Korel resimleri 9Bergüzar Korel resimleri 10Bergüzar Korel resimleri 11Bergüzar Korel resimleri 12Bergüzar Korel resimleri 13Bitmeyen Şarkı (Feraye) Bergüzar Korel resimleri 14Bitmeyen Şarkı (Feraye) Bergüzar Korel resimleri 15Bitmeyen Şarkı (Feraye) Bergüzar Korel resimleri 16Bitmeyen Şarkı (Feraye) Bergüzar Korel resimleri 17Bitmeyen Şarkı (Feraye) Bergüzar Korel resimleri 18Bitmeyen Şarkı (Feraye) Bergüzar Korel resimleri 19Bitmeyen Şarkı (Feraye) Bergüzar Korel resimleri 20
 
 bergüzar korel biyografisi, bergüzar korel boyu, bergüzar korel göz rengi, bergüzar korel hayatı, bergüzar korel kilosu, bergüzar korel oynadığı diziler,  bergüzar korel oynadığı filmler,bergüzar korel resimleri, bergüzar korel yaşı

Yorumunuz için teşekkürler