Shadow

Bedelli askerlik ne kadar? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Başvurular ne zaman?

Bedelli askerlik ne kadar? Bedelli askerlik ne zaman çıkacak? Başvurular ne zaman?

 

Askere gitmek istemeyenler, bakaya kalanlar ve birçok sıkıntısı yüzündenb askere gidemeyenler için Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’dan müjdeli açıklama geldi. Recep Tayyip Erdoğan ’ın Köşk’e çıktıktan sonra, bedelli askerliğin ilk gündem maddelerinde yer alacağını belirten Yılmaz, bedelli askerlik bekleyenlere müjdeli haberi verdi.

Bedelli askerlik çıkacak mı?Abdullah Gül, Köşk’teki veda resepsiyonunda gazetecilerin bedelli askerlik hakkımdaki sorularına “Çıkıyor, az kaldı bekleyin” şeklinde yanıtladı. Bedelli askerliğin çıkmasına kesin gözüyle bakılırken yaş sınırının konulup konulmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak?Bedelli askerlik ücretinin 20 bin lira olması bekleniyor. Daha önceki bedel 30 bin lira olarak belirlenmiş ve bedelliye başvuracaklar için bu ücret fazla gelmişti.

800 bin kişi sırada Bedelli askerliği bekleyuen 800 bin kişi, Milli Savunma Bakanklığı’ndan yapılacak açıklamayı bekliyor. Bekleyenler “Bedelli askerlik ne zaman çıkacak” ve “Bedelli askerlik ücretleri” şeklinde araştırmalar yaparak bilgi almaya çalışıyor.

CHP de bedelli için teklif vermişti

Bedelli askerlik çıkıyor mu? Bedelli askerlik çıktı mı? CHP ’den bedelli askerlik teklifi. CHP bedelli askerlik için kanun teklifi verdi. Bedelli askerlik teklifi. Bedelli askerlik kanun teklifi verildi.

 

CHP, 28 yaşından gün almış erkeklerin bedelli askerlik yapabilmesi için kanun teklifi verdi.

 

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören tarafından sunulan kanun teklifi, yıl sonu itibariyle 28 yaşından gün alanların 6 ay içinde askerlik şubelerine başvurmaları ve 15 bin lira ödemeleri şartıyla askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılmalarını öngörüyor.

 

Halihazırda askerlik hizmetinden muaf tutulanlar da isterlerse 6 ay içinde askerlik şubelerine başvurmaları halinde yaş şartı aranmaksızın bedelli askerlikten yararlanabilecekler.

 

Teklif, yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı idari ve adli soruşturma yapılmamasını, başlatılanların sona erdirilmesini de düzenliyor.

 

Bedelli askerlik çıkıyor mu? Bedelli askerlik çıktı mı? CHP’den bedelli askerlik teklifi. CHP bedelli askerlik için kanun teklifi verdi. Bedelli askerlik teklifi. Bedelli askerlik kanun teklifi verildi.

Yorumunuz için teşekkürler