baş ağrısı nasıl geçer,baş ağrısını geçirmek için,

baş ağrısı nasıl geçer,baş ağrısını geçirmek için,Bazı ağrılar var ki bu ağrılara mutlaka ilaç gerekir. Bu nedenle özellikle migreni olan hastalar doktora giderek kendilerine en uygun ilacı almalı ve ağrının başlayacağını hissettikleri an ilacı içmeliler. Aksi halde fazla ilaç kullanmak da zaman zaman baş ağrısı yapabiliyor. Ayrıca migreni olan hastalar öğün atlamamaya dikkat etmeli sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye özen göstermeliler .
Başağrısını geçirmek için hayat tarzının değiştirilmesi gerekiyor. 

Daha olumlu düşünülmeli 

Yağdan daha fakir gıdalar tercih edilmeli 

Stresi azaltmalı ve kilo vermek için spor yapılmalı 

İçilen su miktarının artırılması (günde en az 1-1.5 litre) 

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

■Taze kişniş, badem yağı ve gül suyu lapa yapılarak ağrıyan başa konulduğu takdir de belli bir süre sonra baş ağrısı diner.
■Başınız ağrıyorsa az yemek tüketip, az düşünmeniz gerekiyor. Ayrıca gürültünün bulunduğu ortamlar yerine sessiz sakin ortamlar da uzanarak dinlenebilirsiniz.
■2 gr katran köpüğü, bir bardak bal şerbetini beraber içtiğiniz takdir de baş ağrınız geçer. Aynı zaman da boğazda biriken balgam sökülür.
■Bal ile ayva çekirdeği macun yapılarak tüketilebilir. Bu doğal takviye kısa zaman da etkisini göstermektedir.
■Karabaş otunu belli bir süre kaynattıktan sonra bir bardak içebilirsiniz. Baş ağrılarında ve grip gibi hastalıklar da karabaş otu uzmanlar tarafından tavsiye edilir.
■Bir bardak kabuk suyu ya da bir bardak badem yağını içerekte sağlığınıza hızlı bir şekil de kavuşabilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkürler