Ayakkabı Kokusu Nasıl Geçer Giderilir ne yapmalıyız

Ayakkabı kokusu en büyük problemlerden kolonya ayakkabı kokusu için ne yapılmalı nasıl giderilir önleyici önlemler nasıl alınır. Ayakkabı kokusu nasıl önlenir almak için öneriler. Ayakkabılarınız koku yapıyorsa sizin için bir çok öner derledik buyrun  patates ayakkabı kokusunu alır mı,
Özellikle ortamlarda seni mahcup edecek bu durum bir hayli canını sıkabilir. Sürekli bu durum yüzünden ayakkabı değiştiriyor bile olabilirsin. Hatta belki de bu kötü durum seni sosyal hayatından bile koparacak raddeye getirebilir. Misafirliklere gitmek istemeyebilirsin. Bence artık kokan ayakkabılarınla barışmanın tam zamanı! İşte ayakkabı değiştirmekten kurtulmanın yolları…

1- Karbonat

En etkili yöntemler arasında yer alan karbonat ayakkabı kokusunda en çok uygulanan yöntemlerden birisi. Gece ayakkabınızın içine 1 kaşık karbonat koyun. Sabah kokusuz bir ayakkabı ile karşılaşacaksınız.

2- Doğal Maddeler

Adaçayı, lavanta yaprakları, portakal ve limon kabukları kokuyu gidermek için kullanılabilecek doğal malzemelerdir. Bu malzemelerde birisini seçip geceden ayakkabınızın içine koyarsanız sabah kokusuz bir ayakkabıya uyanacaksınız.

3- Pudra

Evet bildiğiniz aslında elinizin altında bulunan pudradan bahsediyoruz. Talk ve ya bebek pudrası gibi ürünlerin en temel özelliği zaten nemi önlemek değil mi? Ayakkabıda oluşan nemde ayakkabının kokmasından en büyük etmen. Gece uyumadan önce ayakkabınıza bu iki pudradan birisini dökün ve sonucu görün. Ayaklarınız fazla nemleniyorsa da ayakkabınızı giymeden önce pudra dökebilirsiniz.

4- Çay Ağacı Yağı

El temizleme jeli olarakta bilinen çay ağacı yağı sayesinde ayakkabı kokunuzdan kurtulabilirsiniz. Dezefektan özelliği bulunan çay ağacı yağından bir damla kokan ayakkabınıza damlatın.

5) Poşet çay:

Ayakkabı kokusu poşet çay sayesinde ortadan kaldırılabilir. Hem de kullanılmış poşet çay. Çayınızı içtikten sonra atmazsanız ve bir havlu kağıt yardımıyla suyunu alarak ayakkabınızın içine yerleştirip sabaha kadar beklemeye bırakırsanız, sabah kokudan eser kalmadığını görürsünüz.

6) Turinçgil kabukları:

Portakal, limon veya greyfurt gibi turinçgillerin kabukları, ayakkabı kokusunun pratik çözümlerinden birisidir. Kullanım önerisi ise oldukça kolaydır. Turinçgillerin kabukları ayakkabının içine doldurulur ve sabaha kadar beklemeye bırakılır. Sonuç, şaşırtıcı olacaktır.

7) Gazete kağıdı:

Ayakkabılar, daha çok nemden dolayı kötü kokar. Bu olumsuz durumu engellemek için, gazete kağıdı kullanılabilir. Kötü kokan ayakkabının içine, akşamdan bir miktar gazete kağıdı doldurulur. Gazete, ayakkabının içindeki nemi sabaha kadar çekecektir. Dolayısıyla nemin sebep olduğu kötü koku da ortadan kalkacaktır.

Yorumunuz için teşekkürler