Ay taşI Nedir faydaları Ay taşının özellikleri rengi ne işe yarar

Ay taş koly eyüzük bileklik hatta tesbih yapımında kullanılan bir taş olup faydalı olup olmadığı tartışılırken sizin için fiyatını yararlarını derleyerek bir yazı hazırladık buyur.
ay taşı , ay taşı özellikleri aytaşı rengi aytaşı ne işe yarar ay taşı anlamı

Ay taşının Faydaları yararları Ne işe yarar

Aytaşı, lenfotik sistemdeki bozuklukları ortadan kaldırır. 
Duygusal dengeleyici vasıflara sahiptir. 
Tutumlarda esneklik yaratır.
Hindistan da kutsal bir taş olarak kabul gören Aytaşı‘nın sevgilileri daha ihtiraslı yaptığı söylenir.

Aytaşı, kadınlar tarafından kısırlığa iyi geldiği ve üreme organlarının sorunlarını çözmesi ve de kolay doğum yapmaya yaradığı için taşınır.

Kişilerdeki egoizmi giderdiği ve fazla yemek yeme dürtülerini ortadan kaldırdığı da bilinir. Aytaşı üzerine yapılan rivayetlerin en çarpıcısı da, onu tılsım olarak taşıyan kişiyi şöhretli ve görünmez yaptığıdır. 
Burçlar kuşağına yengeç, terazi, akrep, kova ve balık burcunun taşıdır.

 Ay taşı nedir

 Adularya ve Feldispat olarak da isimlendirilir. Taşa Aytaşı denmesinin bir sebebi, beyazımsı ve damarlı dış yüzeydir. Diğer bir sebebi ise, öteden beri bu taşın Ay’ın gücünü yoğunlaştıran, bir güç taşı olarak görülmesidir. Gece çıktığı için Ay her zaman aşkı temsil etmiş ve bu sebepten dolayı, üretkenliğin ve ihtiraslı sevilerin taşı olarak kabul edilmiştir.
Günümüzde de Hindistan, Srilanka ve birçok Arap ülkesinde Aytaşı, doğurganlığı ve verici sevgiyi temsil eder ve aile taşı olarak kabul edilir. Bu ülkelerde, hamile kalmak için, birçok kadın geceliklerine Aytaşı dikerler.

Ay taşı yüzük bileklik takı ve tespih fiyatlar
İşçiliğe göre farklı fiyatlar alan bilen ürünlerin yaklaşık fiyatlarını sizzin için derledik.

Tesbih : 20 – 100 TL
Yüzük : 50 – 100 TL
Küpe : 40 – 100 TL
Bileklik : 20 – 100 TL
kolye : 25 – 100 TL

aytaşı ne işe yarar aytaşı nedir aytaşının etkileri aytaşının vücuda faydaları doğal taş resimleri doğal taşlar doğaltaşlar ve vücuda yararları

Yorumunuz için teşekkürler