Shadow

Atatürk ile ilgili örnek kompozisyonlar

Atatürk bugüne kadar birçok savaşa katılmış Bu savaşlarda düşmanla kahramanca çarpışıp yurdumuzu düşmanlardan kurtarmıştır.

Atatürk birçok savaşa katılmıştır Fakat hiçbir zaman savaştan, savaşmaktan zevk almamıştır O her zaman barış yanlısı olmuştur. Bunu Atatürk’ün yurtta sulh cihanda sulh sözünden anlaya biliriz O bu sözüyle savaşın gereksiz olduğunu barış olması gerektiğini ve bu barışın tüm dünyada hep beraber yaşanılmasını istemiştir. atatürkün bu sözüne ve anlatmak istediklerine bizde elbette katılıyoruz Fakat bu fikre bizim gibi katılanlar çok az Hepimiz görüyoruz ki dünya da savaşlar var malesef bu savaşlar hız kesmeden her gün daha da artıyor.

Yeni çıkan teknolojik silahlar, atom bombaları vb bu savaşları tetikleyen unsurlardır Ülkeler güçlü olma yolunda savaşırlarken dünyamızın gün ve gün eriyip bittiği kimsenin umurunda değil Oysaki bizim yapmamız gereken çok bir şey yok Çok bir şey olmamasına rağmen önlem alıp savaşa hayır diyemiyoruz. Bizler teknolojiye karşı değiliz. Fakat bu dünyada bizim gibi çocuklar olduğunu da unutmamak lazım Bizler de bir bireyiz bizde geleceğimizin temiz olmasını isteriz.

Meslek sahibi olmak için okuyoruz. Bir gün savaşlardan dolayı okulumuzun yıkılmasını istemeyiz Büyüklerimizin bizleri düşünmesi gerekir. Onların da bizim halimizi düşünmeleri gerekir Şimdi eskisi gibi değil Simdi insanlar ülke zenginliği için masum çocukları gözlerini kırpmadan öldürüyorlar Bu da yetişkinlerden çok çocuklara ve onların geleceğine zarar veriyor.

Dünya bu şekilde devam ettiği için marsta hayat arıyor. Bu savaşlar durursa Atatürk’ün istediği barış ortaya çıkacak.

O bizim için yıllarca çalıştı Ölümü göze aldı Sebebi barıştı Bizde biraz gayret edelim dünyaya karşı savaşalım Bu sayede Atatürk’ün sözünü gerçekleştiririz.

Atatürk ün yurtta sulh cihanda sulh sözü yerini tutar Atatürk mezarında rahat yatar Bizde geleceğimizi kurtarırız

Alıntıdır  

 

———————————————————————————————————————-

Yarın 10 Kasım Atatürk\’ümüzün ölüm yıldönümü Birkaç haftadır süren anma hazırlıklarının sonuna gelindi Törende şiir okuyacaklar, konuşma yapacaklar tespit edildi.Yarın ben şiir okumaycağım ama bizim sıftan okuyacak bir arkadaşım var…

10 Kasım günü en hüzünlü olduğum günlerden biri çünkü bugün ulu önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK öldü… Atatürkün ölmesi sadece beni üzmedi bütün türk milletini üzdü Atatürk olmasaydı biz bu kadar çağdaş bir ülke olamazdık. Atatürk sayesinde yurdumuz düşmanlardan kurtuldu ve ardından birçok yeniliklerrde getirdi… Atatürk olmasaydı biz şimdiki halimizde olamzdık belki hala savaşlar devam ederdi… Biz şimdi sıcak yataklarımızda uyuya biliyorsak bu ulu önder MUSTAFAA KEMAL ATATÜRKÜN sayesindedir….

ATATÜRK, Türk’ ün tarihinde ve gönlünde ebediyen yaşayacaktır 10 kasımda günler bile sıraya girdi….. 10:11:12

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————

10 kasım…
Evet biliyorum Atam bu yağan yağmurlar senin göz yaşların, ağlama be Atam sen ağladıkça biz de ağlıyoruz, şehitlerimize şehit annelerine ağlama onlarda senin yanına geldi bak onlarda vatan için savaştı. Sen ağlama Atam evet ağlıyorum, ağlıyorum ama kendimi tutamıyorum bize verdiğin bu Vatanı koruyamadığımız için ağlıyorum, yapıcağımız bişey olamadığı için ağlıyorum. Asker analarına Vatan sağolsun dedirtmekten bıktığım için ağlıyorum. o saat hiç 9u 5 geçmeseydi, kim isterdi ki? o bir dakika için nelerimizi vermezdik? sen burada ol diye Atam. Özlemimizi duyurmak için yaptığımız şeyleri görüyorsun dimi atam? hepsi senin için feda olsun… 
Bize verdiğin bu vatanı korucağız atam ,adını ve bayrağını göklerden indirmeyeceğiz.

Yorumunuz için teşekkürler