Shadow

Amberin Zaman kimdir ? Hayatı hakkında

Amberin Zaman kimdir ? Erdoğan’ın tepki gösterdiği Amberin Zaman kaç yaşında ?

 

 

 

Amberin Zaman kimdir ? Erdoğan’ın tepki gösterdiği Amberin Zaman kaç yaşında ? Taraf yazarı Amberin zaman Başbakan Erdoğan ile yaşadığı polemikle gündemi geldi. Peki Amberin Zaman kimdir ? Amberin Zaman nerelidir ? Amberin Zaman Başbakan Erdoğan ile girdiği polemik neden ortaya çıktı ? Erdoğan Amberin Zaman’a neden tepki gösterdi ? Amberin Zaman Önce İnsanl yazısıyla Erdoğan’ın tepkisini çekti. Amberin Zaman Önce İnsan Ol yazısı. Amberin Zaman twitter hesabı Nedir? İşte Amberin Zaman ile ilgili tüm detaylar    

 

 

 

 

Amberin Zaman kimdir ? Erdoğan’ın tepki gösterdiği Amberin Zaman kaç yaşında ? Taraf yazarı Amberin zaman Başbakan Erdoğan ile yaşadığı polemikle gündemi geldi. Peki Amberin Zaman kimdir ? Amberin Zaman nerelidir ? Amberin Zaman Başbakan Erdoğan ile girdiği polemik neden ortaya çıktı ? Erdoğan Amberin Zaman’a neden tepki gösterdi ? Amberin Zaman Önce İnsanl yazısıyla Erdoğan’ın tepkisini çekti. Amberin Zaman Önce İnsan Ol yazısı. Amberin Zaman twitter hesabı Nedir? İşte Amberin Zaman ile ilgili tüm detaylar…

 

Amberin Zaman Kimdir ?

Bangladeş asıllı Türk gazeteci Amberin Zaman, Taraf gazetesi yazarı ve TV yorumcusu olarak tanınmaktadır. Amberin Zaman Türk bir anne ile Bangladeşli, büyükelçi olarak görevde bulunan bir babanın kızı olarak New York’ta doğdu. Üniversiteyi İsviçre’de bitirdi. 2004 yılında Amerikalı diplomat Joseph Pennington ile evlenmiştir.

 

Öte yandan Amberin Zaman The Economist dergisinin on yıldır Türkiye temsilcisi ve Los Angeles Times gazetesinin Türkiye temsilciliği görevlerini yapmıştır. 1992 yılından beri aralarında The Washington Post, The Daily Telegraph ve The Los Angeles Times başta olmak üzere çeşitli yabancı basın organlarında Türkiye muhabirliği yaptı.

 

 

 

BBC World’de Türkiye ve eğitim sisteminin ülkedeki etkileri konulu programda yorumcu olarak görev almıştır. Gazeteci, Taraf’ta da belli bir süre çalıştıktan sonra Mart 2010’da Habertürk’e geçti.

 

AMBERİN ZAMAN’DAN ERDOĞAN’A SERT YANIT !

 

Taraf yazarı Amberin Zaman, kendisini açıkça hedef gösteren AKP Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a sert bir yanıt verdi. “Önce İnsan Ol!” başlıklı yazısıyla Zaman, “Size yaptığım eleştiriyi İslam’a bir hakaret olarak göstererek kendinizi kurtaramazsınız” diye konuştu.

Geçen salı gecesi CNNTürk’te katıldığım bir programda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’de ahlaki çöküş yaşandığını ve halkın bir kısmının sorgulama yeteneğine sahip olmadığını savundu. Kılıçdaroğlu düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Bir kitle var ki bu yüzde 25 ile 35 arasında değiştiği söyleniyor… Bu kitle hiç bir şeyi sorgulamıyor.” Ben de bu görüşüne cevaben dedim ki: “Bunu Türkiye’de, bir Müslüman ülkesinde beklemek biraz zor değil mi? Çünkü neticede İslam, merkezine bireyi değil cemaati alan bir din.”

 

Bu cümlem üzerine yazar Levent Gültekin’in lügatimize kazandırdığı “Erdoğanistler” bir linç kampanyası başlattılar. Kendilerine dindar diyen bu kişiler ağza alınamayacak küfür, hakaret ve tehdidi üzerime yağdırdılar. Kimi hemcinslerim dâhil. Yeni Şafak konuyu dün manşetine taşıdı. Fotoğrafımı basmayı da ihmal etmedi. Beni açıkça hedef gösterdi. Başbakan dün koroya katıldı. Meydanlarda beni yuhalattı.

Peki, bakaracı makaracılar değil de ben mi dine, Müslümanlığa hakaret ettim?

Bana yapılan linç kampanyası benim özetlemek istediğimin tam da bir özeti. Düşünmeden, tartışmamdan, ikna yoluna başvurmadan grup refleksiyle topluca hakaret ediyorlar.

 

“İslam bireyi değil cemaati esas” alır dedim.

 

Peki, Türkiye temelinde bu tespitim yanlış bir tespit mi?

 

Siz yıllarca “cemaatte rahmet vardır” deyip bütün insanları bir çatı altında toplanmaya çağırmamış mıydınız?

 

“Yalnız kalan koyunu kurt kapar” diye hadisler üretmediniz mi? Düşünmeyen, tartışmayan cahiliye toplumlarını özgürleştirmek için gelen İslam’dan anladığınız bu mu?

 

Bütün İslam dünyasında cemaatler, tarikatlar, siyasi hareketler etrafında toplanan milyonlar var.

 

Bu hareketler içerisinde yer alıp da bağımsız hareket eden tek bir birey gördünüz mü?

 

Bağımsız hareket eden bireylerin o yapılar içinde barındırılmadığını hepimiz bilmiyor muyuz?

 

 

Daha fazlasını oku: Amberin Zaman kimdir ? Erdoğan’ın tepki gösterdiği Amberin Zaman kaç yaşında ? – Gündem Haberleri – Güncel Haber – Haber – Spor Haberleri- Sıcak haber – Yerel Haber  

Yorumunuz için teşekkürler