Alacakaranlık Tüm Kitapların Kitap Özeti Konusu ( Yeniay, Şafak Vakti ve Tutulma) Stephanie Meyer

Alacakaranlık Tüm Kitapların kitabının kısa özetini, düşüncesini konusunu, karakterlerini, ana fikrini ve ayrıntılı kısa özetini sizin için derledik. Ayrıca Alacakaranlık Tüm Kitapların kitabının basım yılı ve yerini yazarı hakkında kısa bilgileri de sizin için bir araya getirdik…  Alacakaranlık Tüm Kitapların  ana karakterleri ,  Alacakaranlık Tüm Kitapların adlı kitabın kısa özeti,  Alacakaranlık Tüm Kitapların bilinmeyen kelimeler Alacakaranlık Tüm Kitapların özeti ,Alacakaranlık Tüm Kitapların özet kısa ,Alacakaranlık Tüm Kitapların özeti kısaca ,Alacakaranlık Tüm Kitapların özeti uzun, Alacakaranlık Tüm Kitapların özeti  

Kitap Hakkında Bilgiler

Alacakaranlık Tüm Kitapların kitabının Yazarı :  Stephanie Meyer
Alacakaranlık Tüm Kitapların kitabının Yazıldığı tarih: 2005- Türkiyede 2009

Alacakaranlık Tüm Kitapların kitabının Türü :  Roman

Alacakaranlık Tüm Kitapların Sayfa sayısı: 400 – 450

 

Alacakaranlık 1 Kitabının konusu Kısaca Özeti

Bella Swan annesinin beyzbol oyuncusu olan yeni eşi ile seyahatlerinde onlara ayak bağı olmamak için babasının yanına taşınmaya karar verir, böylece annesiyle yaşadığı Phonix, Arizona’dan Forks, Washington’a taşınır. Bella, Forks’a taşındıktan sonra, kendini istemsiz bir şekilde okuldaki yakışıklı çocuk Edward Cullen’nın gizemlerini öğrenmeye çalışırken bulur. En sonunda, onun bir vampir olduğunu, vampir ailesiyle birlikte yaşadığını ve insan kanı içmek yerine hayvan kanı içerek susuzluğunu giderdiğini öğrenir. Edward ve Bella birbirlerine aşık olurlar ancak başka bir vampir grubundaki sadist bir vampir olan James, Bella’nın peşine düşer ve onu öldürmek ister. Edward ve diğer Cullenlar Bella’yı korumak için ellerinden geleni yaparlar. James, Bella’yı Phonix, Arizona’da tuzağa düşürmeyi başarır ve onu öldürmeye çalışır. Ciddi şekilde yaralanan Bella’yı, Edward ve ailesi kurtarır ve Forks’a dönerler. Cullenlar olay sonucunda James’i öldürür.

Küçük bir kasabada üç şeritli ana caddenin fotoğrafı. Görünür bir trafik ışığı, seyrek trafik ve benzin istasyonu gibi işletmeler bulunmaktadır.

Forks, Washington

 

Alacakaranlık Yeni Ay Kitabının konusu Kısaca Özeti

Edward, Bella’nın hayatını tehlikeye attığını düşünerek ailesiyle beraber Forks’dan ayrılır. Edward’ın gitmesi üzerine büyük bir depresyon geçiren Bella, çocukluk arkadaşı Jacob Black’in desteği ile kendini toparlamaya başlar. Bella, Jacob’ın aslında şekil değiştirebilen bir kurt adam olduğunu keşfeder. Jacob ve kabilesinde diğer kurt adamları James’in intikamını almak isteyen Victoria’yı yakalamaya çalışlar. Olaylar bu şekilde devam ederken, bir yanlış anlaşılma yüzünden Edward Bella’nın öldüğünü sanır. Bunun üzerine Edward ölmek için Volturi, İtalya’ya gider ama Bella Edward’ın kız kardeşi Alice’in yardımıyla onu durdurur. Burada güçlü bir vampir grubu olan Volturi ile tanışırlar, Volturiler onları Bella’nın yakın gelecekte vampir olması koşuluyla serbest bırakırlar. Edward ve Bella yeniden bir araya gelirler ve Forks’a dönerler.

 

Alacakaranlık Tutulma Kitabının konusu Kısaca Özeti

Victoria, Bella’yı öldürüp intikamını almak için Cullenlar ile savaşması gerektiğini anlar ve “yeni doğanlar”dan bir ordu oluşturur. Bu arada Bella, Jacob’tan hoşlanmaya başladığını fark eder ve sevgilisi Edward ile arkadaşı Jacob arasında kalır. Bella’yı korumak için Cullen vampirleri ve kurt adamlar işbirliği yaparlar ve Victoria ve ordusunu yenerler. Sonunda Bella seçimini yapar ve Jacob’ın arkadaşlığını kaybetmek pahasına Edward’ı seçer ve onunla evlenmeyi kabul eder.

 

Alacakaranlık Şafak Vakti Bölüm 1 Kitabının konusu Kısaca Özeti

Edward ve Bella evlenip balayına çıkarlar ancak Bella’nın hamile olduğunun anlaşılması üzerine balayı kısa kesilir. Zorlu bir hamileliğin ardından, yarı vampir yarı insan olan Renesmee dünyaya gelir.

 

Alacakaranlık Şafak Vakti Bölüm 2 Kitabının konusu Kısaca Özeti

Bebek doğunca, Jacob bebeğe mühürleniyor. Daha sonra Jacob Sam’in tehlike yaratacağı düşüncesiyle Bella’yı öldürme fikrine karşı çıkıyor ve kendi küçük sürüsünü kuruyor. Renesmee kar tanesi toplarken Irina bebeği görüyor ve onı kendi yaptığı ölümsüz bebeklerden biri zannediyor.Edward & Bella ikilisinin Volturi kurallarından birini bozduğunu düşünerek yani bebeği ölümsüz yaptıklarını sanarak Aro, Marcus ve Caius’u uyarmasının yanına giderek haber verir. (Irina’nın annesi de bir bebek vampir yapmıştı ama volturiler onu öldürdü bu yüzden bebek vampir konusunda çok hassas)(Volturiler, Bella’nın insanlara vampirlerin olduğunu haber vereceğini düşünerek ilişkinin de başında Bella’nın ölümsüz olmasını da istiyordu eğer ölümsüz olmasaydı Bella’yı öldüreceklerdi) Volturiler ve Cullen ailesi karşı karşıya geliyorlar. Fakat bebeğin ölümsüz olmadığını fark ediyorlar.Bu arada devreye Alec ve Jane ikilisi giriyor ama güçleri Bella’nın kalkanını geçemiyor bu yüzden Volturiler geri çekiliyorlar. Alice’in görüsüne göre Jacob ve Reneesme evleniyorlar ve herkes mutlu bir hayat sürüyordu.

 

 

————————————————————-

Alacakaranlık Tüm Kitapların ,kitabı, kitap özeti, kitap ,özeti DETAYLI ,Kitabı ,Hakkında, Kısaca Bilgi,kısa, uzun, açıklamalı, özet, özeti, kahramanı, kahramanları, yazarı, hikayesi, anafikri, kanusu, ana konusu,     Yüz Temel Eser Özetleri, Kitap Özetleri, Roman Özetleri, Yüz Temel Eser, Özetü,kitabı,  önermesi, özelliği, içeriği, türkçe, edebiyat, ödev, ödev,i, nedir, nasıl, niçin, ne, neden, nasıl, hangisi, kim, kimdir, kitabı ne hakkındandır, hakıında, ile, ilgili , bilgi, açıklama, yardım,

Yorumunuz için teşekkürler