Alacakaranlık Şafak Vakti Kitap Özeti Konusu Stephanie Meyer

Alacakaranlık Şafak Vakti kitabının kısa özetini, düşüncesini konusunu, karakterlerini, ana fikrini ve ayrıntılı kısa özetini sizin için derledik. Ayrıca Alacakaranlık Şafak Vakti kitabının basım yılı ve yerini yazarı hakkında kısa bilgileri de sizin için bir araya getirdik…  Alacakaranlık Şafak Vakti  ana karakterleri ,  Alacakaranlık Şafak Vakti adlı kitabın kısa özeti,  Alacakaranlık Şafak Vakti bilinmeyen kelimeler Alacakaranlık Şafak Vakti özeti ,Alacakaranlık Şafak Vakti özet kısa ,Alacakaranlık Şafak Vakti özeti kısaca ,Alacakaranlık Şafak Vakti özeti uzun, Alacakaranlık Şafak Vakti özeti  

Kitap Hakkında Bilgiler

Alacakaranlık Şafak Vakti kitabının Yazarı :  Stephanie Meyer
Alacakaranlık Şafak Vakti kitabının Yazıldığı tarih: 2005- Türkiyede 2009

Alacakaranlık Şafak Vakti kitabının Türü :  Roman

Alacakaranlık Şafak Vakti Sayfa sayısı: 407

 

Alacakaranlık Şafak Vakti kitabının  karakterleri:

Bella Swan , Edward Cullen , Jacob Black, Carlisle Cullen, Esme Culle Alice Culle, Emmett Cullen, Rosalie Hale, Jasper Hale, Renesmee Cullen

  Alacakaranlık Şafak Vakti kitabının Konusu

Şafak Vakti romanı Bella ve Edward’ın evlenip balayına gitmeleri ile başlar Birkaç gün sonra Bella kendini çok kötü hissetmektedir. Artık Bella uyuduğunda kabuslar görüyor, hep ağlıyor ve hep kusuyordur ve sonunda reglinin gününün geçtiğini anlar. Aynanın başına geçer ve karnındaki şişliğe bakıp ağlamaya başlar. Hamile olduğundan emindir. Doktor Carlisle’i arayıp hamilelik şüphelerini anlatır. Carlisle Bella’nın hamile olduğunu düşünüyordur. Bu yüzden balayı yarıda biter ve geri dönerler. Bella’nın içindeki bir yarı vampir-yarı insandır.

 

Şafak Vakti Kitabının  Kısa Bir Özeti

Breaking Dawn ile ilgili:[Bellanin hasta olmasinin bir sebebi de bebeğin surekli iceriden Bellanin kanini emmesi. YAni icten icten yiyip bitiryor Bellayi. Carlisle ve Edward daha dogrusu butun vampir dunyası boyle bir seyin olabilecegini, yani vampir -insan birlikteliginden bir bebek dunyaya gelebilecegini hic bilmedikleri icin bebegin gelisimi, ne yedigi hakkinda bir bilgiye sahip degillerdi. Ayrica bebek daha cok vampir ozelligi tasidigi icin derisi de tipki Edward ve diger vampirler gibi kalin oldugu icin ultrasound makinasida bebegin goruntulenmesini saglayamiyordu. Bu yuzden kör kuyu gibi, bebek hakkinda kalp atislari disinda hicbir bilgiye sahip degilllerdi. Bir gun Carlisle bebek hakkinda JAcopa bilgi verirken yani bebek hakkinda hicbir bilgiye sahip olmadiklarini anlatirken , Jacop icinden “ona kan verseniz eminim doyacaktir” diye dalga gecerek düşündü. BUnu Edward duydu ve hemen uygulamaya koyuldular. Bellaya bardakla kan getirdiler. Once bellanin tiksinecegini zannettiler ama Bella kokusundanda tadindan da tiksinmedi hoslandi bile.KAdinların hamilelikte aşerme olayi gibi birsey. Boylece birazik olsun bebegin iceride sakin durmasini sagladilar.

Bebek bir sure buyudukten sonra Bellanin kemiklerini iceriden kirmaya basladi. Cunku iceride yasayabilecegi ortam kuculmeye bebek de hergun büyümeye baslamisti. Bellanin olmesi kacinilmaz bir olaydi.

Edward Bellanin hamileligini ilk ogrendigi anda (balayinda ogrendiler) hemen bellayı carlisle a goturup bebegi aldirmak istedi ama Bella bunu anladigi an Edwarda hicbir sey soylemeden Rosalie yi aradi ve bebegi korumasi icin yardim istedi.Rose’un hayatta en cok istedigi sey bebek oldugu icinde bu teklifi gozu kapali kabul etti ve bebegi carlisle ve Edwarddan korudu.Aslinda Edwardi Bellaya neredeyse yaklastirmadi diyebiliriz. Tuvalete bile kendisi kucaginda goturdu..Edward sadece Bellanin dizlerine kahrolmus bir sekilde onun çöküşünü izlemek zorunda kaldi. Bütün bunlari yaparken Bellanin plani tabii ki hala vampir olmakti. Eger bebek dogarken ölürse biliyordu ki edward onu vampire cevirecekti. Ama bilmedigi birsey vardi ki Bella ölmeden önce bebek içten içe onu kemirdigi için vampir olacak kadar gücü kalmayabilirdi ,bünyesi bunu kaldiramayabilirdi.Carlisle bu sekilde düşünüyordu. Fakat Edward zehiri bellanin tam kalbine vurmayi onerdi Carlisle’a. Ve bunu denedi. Bella Ölünce kalbi daha durmadan , zehiri damarlara değilde direk kalbe verdigi icin Bella hemen toparlandi ve iki uc gun icinde vampir olarak dünyaya gözlerini açti.

Bu arada EdwardBella’ya zarar verdiği için bebeği sevemiyor bir türlü; ama düşüncelerini duyana kadar… Renesmee’nin Bella’yı çok sevdiğini ve ona zarar vermek istemediğini, onların her söylediğini anlayıp annesinin karnında kendini kontrol etmeye çalıştığını öğrenince o da umutlanmaya başlıyor.

 

 

————————————————————-

Alacakaranlık Şafak Vakti ,kitabı, kitap özeti, kitap ,özeti DETAYLI ,Kitabı ,Hakkında, Kısaca Bilgi,kısa, uzun, açıklamalı, özet, özeti, kahramanı, kahramanları, yazarı, hikayesi, anafikri, kanusu, ana konusu,     Yüz Temel Eser Özetleri, Kitap Özetleri, Roman Özetleri, Yüz Temel Eser, Özetü,kitabı,  önermesi, özelliği, içeriği, türkçe, edebiyat, ödev, ödev,i, nedir, nasıl, niçin, ne, neden, nasıl, hangisi, kim, kimdir, kitabı ne hakkındandır, hakıında, ile, ilgili , bilgi, açıklama, yardım,

Yorumunuz için teşekkürler