Shadow

23 nisanda neler yapılır Yapılabilecek etkinlikler

23 nisan çalışmaları önerileri tavsiye ne yapabilirim 23 nisanda neler yapılabilir

 

23 Nisanda çocuklara çeşitli dans gösterileri hazırlatılabilir,şiirler okutulup tiyatrolar oynatılabilir.Marşlar söyletilebilir. Öğretmenlerin yapabilecekleri bir çok etkinlik var.

23 Nisan’da Neler Yapılıyor ; 23 Nisanda Yapılacaklar; 23 Nisanda yapılan etkinlikler

– 23 Nisan, bayram olarak büyük bir neşe içinde kutlanır. Kentte, köyde okullar alanlarda toplanır, törenler yapılır. Herkes en güzel giysilerle bu törene katılır.
– Sınıflar süslenir, sergiler açılır, eğlenceli yarışmalar yapılır.
– Dünya çocuklarının törenlere katılımı sağlanır.
– Radyo ve televizyonlarda çocuk koroları konserler verir.
– Tiyatrolarda çocuklara ücretsiz gösteriler sunulur.
– Fakir çocuklar sevindirilir.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında, okullarda kutlama töreni yapılmakta, bu törenlerde daha önceden seçilmiş olan öğrenciler tarafından Büyük Önder Atatürk ve 23 Nisan şiirleri okunmaktadır. Yine okulca veya sınıfça hazırlanan gösterilerde halk oyunları ve dans gösterileri sunulmakta, bazı yarışmalar düzenlenmektedir. Özellikle anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin hazırlayıp sundukları gösteriler bayramı daha da neşeli bir hale getirmektedir.

Çocuklara yönelik olarak hazırlanmış sinema, tiyatro, festival, halay, dans, konser, parti, sergi, şiir dinletisi gibi bir çok gösteri ve programlarda öğrenciler hoşça vakit geçirmekte, oynandığı yerlerde Karagöz ve Hacivat gölgeoyununa çocuklar büyük ilgi göstermektedirler. Televizyonlarda gün boyu çocuk programları gösterilmekte, eğlenceye yönelik programlara daha çok ağırlık verilmektedir.

Hiç şüphesiz bu etkinliklerin en büyüğü Türkiye tarafından düzenlenen ve birçok ülke çocuklarının katılımı ile ayrı bir boyut kazanan TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’dir.

Yorumunuz için teşekkürler