dilara türüt ismail türüt'ün kızı mı

Geçen sezon heyecan dolu anlarıyla merakla takip edilen MasterChef yeni sezonuyla bu akşam saat 20.00'de ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkıyor. Programı ekranları başında takip eden seyirciler yeni yarışmacıların hayatlarını merak ediyor. MasterChef'in yeni sezonunda dikkat çeken isimlerden birisi de Dilara Türüt. Peki, MasterChef Dilara Türüt kimdir? Emir Elidemir kaç yaşında, nereli ve Instagram hesabı ne? İşte merak edilenler...

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

DİLARA TÜRÜT (@dilaraturutfan)'in paylaştığı bir gönderi (28 Tem, 2020, 11:29ös PDT)


MasterChef Dilara Türüt kimdir?
TV 8 ekranlarının ilgiyle takip edilen yarışma programının yeni sezonu bu akşam saat 20.00'de yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkıyor. Yeni sezonda yer alan yarışmacılar arasında dikkat çeken isimlerden birisi oldu. Programın yayınlandığı saatlerde yarışmacıların hayatları merak konusu oluyor. Peki, MasterChef Dilara Türüt kimdir? Dilara Türüt kaç yaşında, nereli ve Instagram hesabı ne? İşte hayatına dair merak edilenler...

MASTERCHEF DİLARA TÜRÜT KİMDİR?

MasterChef 2020'nin yeni yarışmacıları arasında Dilara Türüt dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. Dilara Türüt 19 yaşındadır. Yarışmaya Rize'den katılıyor. Hamsili sushi yaparak programda dikkat çeken bir yarışmacı oldu.

 

YARIŞMA HAKKINDA

Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna şefliği ve sunuculuğu ile yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasında Türkiye'nin en iyi şefi olmak için yarışan yarışmacılar Türkiye'de ve Dünya'da adını duyurmuş olan şeflerden de dersler alıyorlar. Bu yüzden bu yarışma yarışmacılar büyük şans.

 

MEHMET YALÇINKAYA

Mehmet Yalçınkaya Türkiye'nin önde gelen executive cheflerinden biridir. 1974 yılında Bolu'da doğan Mehmet Yalçınkaya şuanda 44 yaşındadırç Türkiye'nin şef derecelendirmesinde en üst sırasında bulunur. 12 yaşında şeflik eğitimine başlamıştır aslen Bolu'ludur. Amcasından ilk eğitimini almıştır.

Sonrasında mutfak eğitimlerini tamamlayan Mehmet Yalçınkaya ülke sınırlarında bir çok ünlü restoranta çalıştı sonrasında Fransa Almanya ve Katar'da da Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. İstanbul Kalamış Marina Hotel Executive Chef olarak görev yapmaktadır. 2012 de düzenlenen Dünya Aşçılar Olimpiyatları Gümüş Madalya kazandı.

 

SOMER SİVRİOĞLU

25 Mayıs 1971'de Türkiye de doğan Somer Sivrioğlu 47 yaşındadır. Somer Sivrioğlu 25 yaşında eğitim almak için Avusturalya'ya gitmiş ve oradan ünlü bir şef olarak ülkeye dönmüştür.

 

Sidney'de ünlü bir Türk restoranı olan Efendy'i açmıştır. Efendy, kısa sürede Sydney'in en iyi restoranları arasına girmiştir. Avusturalya'da ve Türkiye de ünlü bir şef olmayı başarmıştır. Avusturalya'da bir çok programa katılmıştır. Somer Sivrioğlu Türkiye'de MasterChef programında jüri olarak yer alacaktır.

 

DANİLO ZANNA

İtalyan Şef Danilo Zanna Elin Oğlu isimli program ile dikkat çekti. 15 Nisan 1982 İtalya doğumlu olan şef Tuğçe Demirbilek ile sevgili olduktan sonra Türkiye'ye geliyor ve restoran daha sonra İtalyan İşi isminde bir program da sunmuştur.

Bir erkek çocuk sahibi olan Danilo Zanna son olarak Görümce isimli sinema filminde de yer almıştır. Yemek yaparken aksanlı Türkçesi ile yaptığı esprileriyle Türkiye'yi güldürmüş bir isimdir.