Dizimizin yayınlanmasına günler kala dizimde yer alacak olan diğer bir oyuncumuz Metin Yıldızı tanıyalım. Dizimizde Mümtaz Karakterinin yancısı olacak olan ve Mümtazı hayatta seven nadide kişilerden birini canlandıracak Metin Yıldızı tanımadan önce dizimizde oynayacağı karakteri tanıyalım..

Metin Yıldız Hayatı Kadim Dostum Dizisinde Metin Yıldızın Rolü Ne?

Dizimizde Mümtazın en yakın arkadaşı. Mümtaz ile birlikte Ferzan ve Hikmet ikilisine karşı her zaman savaşmış ve Mümtazı her zaman desteklemiştir. Dizide Ferzan ile Mümtaz arasındaki aşk kavgasında tarafını her zamanki gibi zenginden yana kullanmıştır. KadimDostum Dizinin en eğlenceli karakterlerinden biri olan Metin Yıldızın oynayacağı karakterin ilerleyen bölümlerde Hikmet Dostum ile aşkları için savaşa girmesini bekliyoruz.

Kadim Dostum Dizisi Oyuncusu Metin Yıldız Kimdir?

Dizimizde mümtazın sağ kolu olan Metin Yıldız 20 Ağustos 1974 İstanbul doğumlu olup aslen ise Ordunun Fatsa ilçesindendir. Memur bir ailenin mütevazi  çocuğu olan Metin ilk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1996 da profesyonel oyunculuk hayatına atıldı ve birçok tiyatro oyununda oynadı. 2003 te Vizontele Tuba filmi ile herkesin sevgisini kazanan oyuncu aynı zamanda BKM serüvenine başlamış oldu. 2003 yılından beri BKM ile çalışan oyuncu Alemin Kıralı dizisindeki Kubat Otuz Şubat tiplemesiyle de herkesin beğenisini kazanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan tecrübeli oyuncumuza başarılar dileriz..

Metin Yıldız Hakkında Bilgiler;

Doğum Tarihi : 20 Ağustos 1974

Yaşı Kaç? : 40 yaşında

Doğum Yeri : İstanbul

Aslen Nereli? : Ordu / Fatsa

Evli Mi? Evet ve 2 çocuk babası

Metin Yıldız ‘ ın Oynadığı Dizi ve Filmler;

1997 - Ruhsar (Dizi)

1997 – Bir Demet Tiyatro (Dizi)

1999 – Deli Yürek (Dizi)

2002 – Sır Kapısı (Dizi)

2003 – Vizontele Tuuba (Film)

2003 – Çocuklar Duymasın (Dizi)

2004 – Kalp Gözü (Dizi)

2006 – Selena (Dizi)

2006 – Dondurmam Gaymak (Film)

2007 – Kutsal Damacana (Film)

2008-2010 – Çok Güzel Hareketler Bunlar

2008 – Sınıf (Dizi)   

2009 – Çok Filim Hareketler Bunlar (Film)

2009 – Neşeli Hayat (Film)

2011 – Alemin Kıralı (Dizi)

2011 – Yangın Var(Film)

2012 – Oğlum Bak Git (Film)

 

Etiketler: Metin Yıldız Biyografisi, Metin Yıldız Biyografisi / Kimdir?, Metin Yıldız Boyu, Metin Yıldız Dizileri, Metin Yıldız Evli Mi?, Metin Yıldız Göz Rengi?, Metin Yıldız Hayatı, Metin Yıldız Kaç Yaşında?, Metin Yıldız Kadim Dostum Dizisindeki Karakteri, Metin Yıldız Kilosu, Metin Yıldız Kimdir?, Metin Yıldız'ın Yeni Dizisi Kadim Dostum