Jülide Sarıeroğlu kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak göreve getirilen Jülide Sarıeroğlu kimdir? Başarılı milletvekili Jülide Sarıeroğlu nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte Jülide Sarıeroğlu'nun biyografisi ve kariyeri

 

Jülide Sarıeroğlu kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?
İşte AK Parti'nin yeni kabines

19 Temmuz 2017 tarihi itibariyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak göreve getirilen Jülide Sarıeroğlu kimdir? Biyografisi ve memleketi

JULİDE SARIEROĞLU KİMDİR?

7 Haziran 1979 yılında dünyaya gelen Julide Sarıeroğlu aslen Adanalıdır. Daha sonra Ankara’ya taşınan Jülide Sarıeroğlu Ankara Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştr.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nda Endüstri İlişkiler Uzmanı olan Julide Sarıeroğlu yine aynı konfederasyonda Kadın Komite Başkanlığı yapmaktadır. Ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. 2009 yılında düzenlenen yerel seçimlerde ise Çankaya Belediyesi meclis üyesi olarak seçilmiştir. 

Julide Sarıeroğlu, 2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunmuştur. Daha sonra 7 Nisan’da yayınlanan Ak Parti Ankara Milletvekili 1. Bölge listesine, Julide Sarıeroğlu 4. sıradan girmeyi başarmıştır.