Özge Uzun hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilir detayları öğrenebilirsiniz. Özge Uzun hayat hikayesi herkes tarafından merak konusu oldu. Sizde yazımızdan Özge Uzun kimdir? Özge Uzun kaç yaşında ve nereli gibi merak ettiğiniz sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. İşte genç sunucu hakkında merak ettiğiniz detaylar...
Özge Uzun kimdir? Özge Uzun kaç yaşında ve nereli gibi merak ettiğiniz konuları haberimizde bulabilirsiniz. TV sunucusu Özge Uzun son günlerde herkes tarafından merak edilir oldu. Peki Özge Uzun kimdir? Sizde yazımızdan Uzun hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.
ÖZGE UZUN KİMDİR?
Özge Uzun 22 Ocak 1979, Türk Tv ve haber sunucusudur. Özge Uzun, 1979 senesinde Ankara’da doğdu ve ilkokulu yine orada gitti. 1993 senesinde Radyo Vizyon’da çalışan Erhan Konuk sayesinde yayın hayatına girdi. O dönemlerde TRT spikerlerinin yardımıyla sektöre ait bilgiler edindi.

Ardından sistemli bir şekilde eğitim almak için İstanbul’a geldi. İstanbul’da ilk olarak Alem Fm’de yayın hayatına başladı. Daha sonra 2001 senesinde NTV kanalında seslendirme işine girdi. Bununla beraber Tv haberciliği eğitimini alan Uzun habercilik sektörüne geçiş yaptı.

Uzun zaman NTV ekranlarında hizmet veren Uzun, FOX Tv ve CNN Türk’te de spikerlik görevinde bulunmuştur. 2012 senesinde Kanaltürk te sabah programı yapan Uzun, uzun zaman Tv8 ‘de Haftasonu sabah kuşağı programı olan Erken Baskı ’nın sunuculuğunu yapmış 2015 yılının ilk günlerinde TRT Haber kanalına geçmiştir.

KARAR'A ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Ekranların başarılı sunucusu Özge Uzun, hastalığına hiçbir teşhis konulamayan 7 yaşındaki oğlu için yazdığı "Sizin Hiç Maviniz Var mı?" kitabıyla gündemde. Yaşadıklarını Karar.com'a anlatan Uzun, "Bilinmeyenle savaşıyoruz" dedi.

Hastalığına hiçbir tıbbi teşhis konulamayan 7 yaşındaki oğlu Dağhan için yazdığı "Sizin Hiç Maviniz Var mı?" kitabıyla raflardaki yerini alan başarılı sunucu Özge Uzun, yaşadıklarını Karar.com'a anlattı. Uzun, "Bizimki bilinmeyenle bir savaş. Bazen keşke down sendromlu olsaydı diyorum. En azından ne yaşayacağımızı bilirdik" dedi.

16-07/15/ozgeuzun.jpg

Kitabın adını neden “Sizin Hiç Maviniz Var mı” koydunuz?

Sizin hiç maviniz var mı kitaptaki bir bölümün adı. Dağhan ile yaşadığımız çok nadir anlardan birini betimlediğim ve 10 dakikada yazdığım bir bölüm. Umudumu anlatıyor. Anne- çocuk arasındaki öpüşme, koklaşma ve sarılmalar Dağhan ile aramızda çok nadiren yaşanıyor. Öpmez, sevmez, dokunmaz dokundurtmaz. Bir seferinde beş dakikalığına annem diyerek başımı sevmişti. Onu anlattım bu bölümde.

Dağhan tıp literatürüne geçecek

Dağhan konuşamıyor, iletişim ve sevgi bağı kuramıyor bildiğim kadarıyla. Hastalığı tam olarak nasıl tanımlanıyor?

Dağhan’ın hastalığının tıp literatüründe bir adı yok. Otistik hareketleri var ama otizmi yok. Zeka geriliği yok ama konuşamıyor. Kelime söyleyebiliyor ama cümle kuramıyor. Hiçbir genetik problemi yok. Beyin EMAR’larında normalden hiçbir sapma gözlenmiyor. Nörologlarımız Sevda ve Başar Sarıkaya şu an Dağhan’ı dünya tıp literatürüne geçirmek için bir makale üzerinde çalışıyor. Belki dünyanın bir yerinde Dağhan gibi başka bir çocuk daha doğabilir ve biz o çocuğun ailesine ışık olabiliriz diye düşünerek bu girişimi onayladık.

Özge Uzun oğlunun hastalığını anlattı: Bilinmeyenle savaşıyoruz
Özge Uzun oğlunun hastalığını anlattı: Bilinmeyenle savaşıyoruzEkranların başarılı sunucusu Özge Uzun, hastalığına hiçbir teşhis konulamayan 7 yaşındaki oğlu için yazdığı "Sizin Hiç Maviniz...
Özge Uzun hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilir detayları öğrenebilirsiniz. Özge Uzun hayat hikayesi herkes tarafından merak konusu oldu. Sizde yazımızdan Özge Uzun kimdir? Özge Uzun kaç yaşında ve nereli gibi merak ettiğiniz sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.