Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Oyuncu Kadrosu Karakterleri 

Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Oyuncu Kadrosu KarakterleriTrt ekranlarında Ramazan Ayı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Ramazan Ayı içim Şervan ile Berkcan isimli komedi dizisini izleyicisi ile buluşturacak olan Trt 1 yönetimi şimdide yeni bir dizi hazırlığında olduğunu açıkladı.

Aşkın Yolculuğu Yunus Emre isimli dizinin yapımcısı ise Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı olan Tekden Film.

Ramazan Ayı boyunca ekranlara gelecek olan dizi eğer sevilirse Ramazan’dan sonra da devam edebilir.

Aşkın Yolculuğu Yunus Emre dizisi 18 haziran perşembe günü 20:30 da ilk bölümü ile ekranlarda olacak.

1321 yılında Eskişehir’de doğan Yunus Emre Tasavvuf şiirinin öncüsüdür. Yaratılan severiz Yaratan’dan ötüsü sözü ile kalplere kazınmış Yunus Emre 1991 yılı Unesco tarafından Yunus Emre yılı olarak kabul edilmiştir.

Allah aşkını kalbine kazımış olan Yunus Emre’nin hayatı anlatılacak dizi izleyicilere çok farklı duygular yaşatmaya hazırlanıyor. Aşkın Yolculuğu Yunus Emre dizisinde Yunus Emre’yi kimin oynayacağı ise şuanda açıklanmadı.

 

Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Oyuncuları

 

Yusuf Gökhan ATALAY(Yunus EMRE): 1974 Ankara doğumludur. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Şehabettin karakterini canlandırmıştır.Hikayede Yunus’un 3 farklı döneminden bahsedilecektir. İlk başta genç Sivri Hisar kadısı Yunus sonra kadılığı terk edip Tapduk Emre’ye bağlanan Yunus ve son olarak Ermiş Yunus

Payidar TÜFEKÇİ(Tapduk EMRE)

Sivrihisar tekkesinde bir derviştir. Sonradan Yunus Emre’nin piri olacaktır. Tapduk Emre halkın içinde, hakla birlikte yaşayan bir Hak Dostu’dur.

Ergun TAŞ(Subaşı HASAN)

Baran AKBULUT(Molla KASIM)

Müge UYAR(Kira)

Seda TOSUN(Bacım SULTAN)

Sarı HALİL(Hekim)

Umut TANYOLU(Yunus GÜVEYDE)

Murat ERCANLI(Keçeci AZMİ)

Birand TUNCA(Alaiyeli Derviş Çağrı): 1990 İstanbul doğumludur. Müjdat Gezen Tiyatrosunda eğitimini tamamlamıştır. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Bisol karakterini canlandırmıştır.

Sedat ERDİŞ(Demirci BAYRAM): Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Alpertangu karakterine hayat vermişti                                 

 Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Oyuncu kadrosu şuanda açıklanmamıştır. Trt 1’in sevilen dizisi  Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Oyuncu kadrosu açıklandığında siz değerli ziyaretçilerimiz ile  paylaşacağız.

 

 

 

Etiketler: Aşkın Yolculuğu Yunus Emre fragmanı / Aşkın Yolculuğu Yunus Emre karakterleri / Aşkın Yolculuğu Yunus Emre kim kimdir / Aşkın Yolculuğu Yunus Emre konusu / Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Oyuncu listesi / Aşkın Yolculuğu Yunus Emre Oyuncuları / Aşkın Yolculuğu Yunus Emre tam resimli oyuncu listesi