Güneşin Kızları Hakkında genel bilgi
Güneşin Kızları dizisi oyuncularıKanal D ekranlarında yepyeni bir yaz dizisi başlayacak. Haziran ayında Kanal D ekranlarında olması beklenen Güneşin Kızları dizisi ile ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı. Süreç Film’in yapımcılığını yapacağı Güneşin Kızları dizisi ile ilgili sponsorluk ve yayın hakları ile ilgili anlaşmalar tamamlandı. Güneşin Kızları dizisi Kanal D ekranlarında haziran ayında başlayacak ve eğer tatmin edici reytingler alınırsa yeni sezonda da ekranlarda olacak. Güneşin Kızları dizisi yapımcısı Süreç Film Kanal D yönetimi ile en az 15 bölüm yayınlanma şartı ile anlaştı.
Güneşin Kızları dizisi başrolü ise yine daha önce Süreç Filmden Sadullah Celen’in yönettiği diziler gibi Emre Kınay’a ait oldu
 
Güneşin Kızları Dizisi Konusu - Hikayesi
Bir gençli dizisi olan Güneşin Kızları haziranda Kanal D'de ekrana gelecek. Güneşin Kızları dizisinin konusu ise şöyle: Güneş edebiyat öğretmenliği yapan kendi halinde bir kadındır. Üç kızı olan Güneş'in tek amacı çocuklarına iyi bir gelecek sunabilmektir. İzmir'de yaşayan Güneş ve kızlar ani bir kararla İstanbul'a taşınır. Güneş tam aşktan umudunu kesmişken Haluk karşısına çıkar. Zengin bir iş adamı olan Haluk kısa sürede Güneş'e evlilik teklifinde bulunur. Haluk'un teklifini kabul eden Güneş bu kararını kızlarına açıkladığında ise beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. 
Güneşin Kızları dizisinin yönetmen koltuğunda Sadullah Celen oturuyor.  Senaryo yazarları ise Deniz Dargı ve Cenk Boğatur ikilisinden oluşuyor.
 
Güneşin Kızları dizisi oyuncuları
Emre KINAY(Haluk MERTOĞLU): Güneşin Kızları dizisinin başrolü daha önce ki Güneşi Gördüm dizisi gibi Emre KINAY’ın oldu.
Güneşin Kızları dizisinde Mertoğlu oteller zincirinin sahibi kızların ise sonradan kavuştukları babası. Güneş’e saplantılı derecede aşık ona kavuşmak için çok uğraşıyor ama saplantılı aşkı iki aşıkı çok yıpratıyor.
Evrim ALASYA(Güneş): Son olarak Benim Adım Gültepe’de Suna karakteri ile izlediğimiz oyuncu 1979 İstanbul doğumludur. Zeki Alasya2nın akrabası değildir.
 
Güneşin Kızları dizisinde 35 yaşında çekici bir kadını canlandırmakta. Lisede 3 kızı var ve Güneş hayatını onlara adamış bir anne. Kalbinin değil mantığını dinleyen bir kadın hayata ve erkeklere karşı çok mesafeli. Annelik güdüsü ile çocuklarını hep korumaya çalışmış. Şimdi ise 35 yaşında ona aşık olmak imkansız gibi geliyor
Teoman Kumbaracıbaşı(Ahmet): Eyvah eyvah dilmleri serisinde İspanyol karakteri ile kendini tanıttı.
 
Miray AKAY(Peri YILMAZ): 2001 İstanbul doğumlu olan güzel oyuncu 14 yaşındadır. Son olarak Benim Adım Gültepe dizisinde Gülten rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.
Kızların en küçüğü, insanları mutlu etmek için uğraşan temiz kalpli bir peri gibi. Annesinin kendisine bakmasını ve hayatını yaşamasını istiyor, üzülmesine hiç dayanamıyor. Peri büyüdükçe hayatın toz pembe olmadığını fark edecek
 
Tolga SARITAŞ(Ali): 1991 doğumlu olan yakışıklı oyuncu 24 yaşındadır. Son olarak Benim Adım Gültepe dizisinde Murat karakterini canlandırmıştı.
Burcu Özberk(Nazlı YILMAZ): 1990 Ankara doğumlu olan güzel oyuncu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü öğrencisidir. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde okurken Muhteşem Yüzyıl dizisinde Huri Cihan Sultan rolüyle yer almıştır.
Hırçık kız, ikizi kardeşinden 5 dk büyük. başı beladan kurtulmayan kavgacı bir kız. Sokak sanatçılığı yapıyor kendini sokakları boyayarak rahatlatabiliyor. Annesinin hayatına giren erkeklerle düşman, babasının hala geri geleceğini düşünüyor. Savaş’a aşık
 
Berk ATAN(Savaş): 1991 İzmir doğumludur olan yakışıklı oyuncu 24 yaşındadır. 2012 yılında Best Model Of Turkey yarışması birincisi olmuştur. Berk ATAN 1.89 boyunda 83 kg’dır. Modellik yapan yakışıklı oyuncu ilk defa 2014 yılında Her Şey Yolunda Merkez dizisinde rol almış; ancak dizinin ömrü çok kısa sürmüştür.
Nazlı’nın sevgilisi, Nazlı’dan daha hırçın daha deli bir çocuk. Nazlı’nın başına da olamadık belalar açacak. Rap hayranı
 
Hande ERÇEL(Selin YILMAZ): 1.75 cm boyunda 55 kg’dır 1991 İzmir doğumludur. Azerbaycan’da yapılan güzellik yarışmasında 2. olmuştur. Çılgın Dershane 2 dizisinde rol almıştır.İkizi Nazlı’san çok farklı süslü püslü aklı bir karış havada bir kız. Güzelliği ile başı belada ancak bunun farkında değil. İstanbul’a taşındıkları için çok mutlu. Ali Selin’e deli gibi aşık.
 
Meltem GÜLENÇ(Rana)
Funda İLHAN(Sevilay)
Süreyya Güzel(İnci)
İrem Helvacıoğlu(Tuğçe)
Sarp Can KÖROĞLU(Emre)
Kanat HEPARI(Mert)
Sarper ARDA(Can): 2014 yılına O Ses Türkiye isimli ses yarışmasına katılmış ancak elenmiştir.
Güneşin Kızları dizisi oyuncuları belli olduktan sonra ilk olarak sayfamıza eklenecektir.
 
Güneşin Kızları dizisi fotoğrafları
 
 
 
Etiketler: Güneşin Kızları boşrol oyuncusu / Güneşin Kızları dizisi karakterleri / Güneşin Kızları dizisi konusu / Güneşin Kızları dizisi ne zaman başlayacak / Güneşin Kızları dizisi oyuncu kadrosu / Güneşin Kızları dizisi oyuncuları kimler / Güneşin Kızları hikayesi